Proč jsou aktualizace softwaru důležité?

Ať už pro běžného jedince a jeho počítač či mobilní telefon, nebo naopak pro velké firmy a organizace disponující hodnotnými daty, úspěšně nainstalované aktualizace systému mohou ušetřit spoustu času a starostí. Ačkoli instalace softwarových aktualizací a servisních balíčků je pro uživatele velmi otravnou a naoko nedůležitou záležitostí, není radno je odkládat či úplně ignorovat.

Důkladná péče o veškeré aktualizace softwaru zajistí jeho správné fungování a bezpečnou práci s daty. V tomto článku se dozvíte, proč je dobré mít neustále aktualizované PC, ať už pracovní či osobní.

Co je to patch management

Představte si za každou aplikací a programem kód, textový řetězec psaný v určitém jazyku. Aby vše fungovalo, měl by být správně napsán. Nicméně nepřetržitým užíváním a testováním se postupně přichází na nedostatky ve stávající verzi softwaru. Tyto chyby mohou být dvojího druhu: bezpečnostní nebo funkční. Jsou to vlastně takové díry, které se však dají „záplatovat”. Patch (česky záplata) je v IT příkaz vložený (nebo opravený) do kódu spustitelného programu v podobě aktualizací systému. Aktualizace jsou tak dočasnými opravami mezi dalšími vydáními softwarové řady.

TS 9_2

Bezpečnost především

Aktualizace systému opravuje slabé prvky softwaru a aplikací, které jsou náchylné ke kybernetickým útokům nejen na počítač jednoho uživatele, cílem může být například i celá podniková síť. Snížit bezpečnostní riziko tak může jedině pravidelná a důkladná aktualizace softwaru. To pomáhá chránit vás, váš business či společnost, pro kterou pracujete před potenciálním narušením zabezpečení.

V souladu se zákony

S pokračujícím nárůstem výše zmíněných kybernetických útoků regulační orgány často vyžadují určitý standard v práci s daty. Monitoring IT a patch management je proto nezbytností nejen pro větší organizace, ale i menší firmy.

Příjemné používání a provozuschopnost

Aktualizace softwaru zajišťují, že vaše aplikace běží hladce a bez problémů. Při používání programu se tak vyhnete zamrzlému monitoru a zásekům, budete tak mít vyšší efektivitu a komfort. Navíc pokud prodáváte produkt nebo službu, která vyžaduje, aby zákazníci používali jakoukoli technologii, jistě víte, jak důležité je, aby tato technologie skutečně fungovala. Patch management je proces, který pomáhá udržovat vaše systémy v provozu a zákazníky spokojené.

Ignorovat aktualizace se nevyplácí

Mít v malíčku aktualizace softwaru PC, ať už pracovní či osobní, je zkrátka velmi důležité. Jakmile instalace aktualizace systému počítače vyžaduje manuální potvrzení, mnozí uživatelé je raději odkládají či úplně ignorují. Zdržuje je totiž od práce při ranním zapnutí počítače, nebo při odpoledním úprku ze zaměstnání. Vystavují tak riziku útoku hackerů nejen svůj počítač, ale potažmo celou organizaci, pro kterou pracují. Poskytovatelům služeb a firemním IT expertům tak přidělávají práci a starosti navíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku