Jak efektivně outsourcovat IT

Pro úspěšné podnikání bez ohledu na velikost či zaměření firmy je nezbytné jít s dnešní digitální dobou. Aby vaše společnost fungovala jako dobře namazaný stroj, neobejde se bez IT experta či rovnou celého oddělení. Hledáte-li někoho, kdo se o procesy související s informačními technologiemi postará, outsourcing IT může být ideálním řešením. Zjistěte, co potřebuje právě váš business a vytěžte z řízení IT maximum!

To pravé pro vaši firmu

Najmout si externí dodavatele výpočetních služeb zpravidla bývá mnohem efektivnější a mnohem levnější než zaměstnávat svůj vlastní tým IT konzultantů. Je mnoho cest, jak spolupracovat a záleží čistě na zadavateli, jaký model zvolí. IT servis tak může být šitý na míru konkrétním potřebám firmy.

· Vyhrazený tým
Najmout si specializovaný externí tým, který se postará o veškeré aspekty řízení IT funkcí se vyplatí, pokud se rozhodnete dlouhodobě a plně outsourcovat své IT oddělení. Podnikové procesy tak zůstávají ve vašich rukou, vypustit naopak můžete vývoj a provoz všech informatických služeb.

· Projektový ICT outsourcing
Uvažujete-li o tom, že si najmete IT experty na to, aby se ujali konkrétního projektu, pak se jedná o projektový outsourcing. Specialisté se postarají o všechny povinnosti související s vámi přiděleným projektem.

· Rozšířené týmy
I když už vaše firma interním IT oddělením disponuje, nemusí to znamenat kompletní pokrytí všech potřeb k jejímu hladkému chodu. V tomto případě je tu pro vás možnost rozšíření stávajícího týmu najatými externisty, kteří s ním budou úzce spolupracovat.

· Body Leasing
Jedná se nejčastěji o najmutí externistů od poskytovatele na dobu určitou a specifický charakter práce, kterou potřebujete zastat. Díky tomuto modelu můžete získat cennou podporu doslova přes noc, což se v případě projektů s velmi krátkým termínem opravdu počítá. V závislosti na potřebách může tato forma spolupráce trvat jen několik dní nebo několik měsíců, má však spíše nárazový charakter.

· Cloud computing
Díky tomuto modelu získáte veškeré poptané výpočetní služby, jako jsou databáze, servery, nástroje pro analýzu a mnohé další formou online úložiště neboli „cloudu”. Velkou výhodou je flexibilita, a díky online prostředí možnost vyšší reaktibility. Cloud computing zpravidla bývá také cenově výhodný, často totiž platíte pouze ty cloudové služby, které využijete. Navíc bez nutnosti investovat do nákupu hardwaru a licencí.

· Spravované služby
Díky správě počítačových sítí, serverů a zabezpečení většinou budete mít pod kontrolou správné fungování serverů, bezpečnostní nastavení, včasnou instalaci aktualizací či antivirovou kontrolu. Nejčastěji platíte tuto službu paušálně a externisté jsou 24/7 k dispozici zaměstnancům v případech, kdy potřebují pomoc či radu.

Soustřeďte se na to své

Rozhodli jste se výpočetní infrastrukturu vašeho podnikání posunout o level výš díky řízení IT prostřednictvím najatých externistů? Jistě získáte mnoho benefitů v podobě ušetřeného času, který můžete vy i vaši zaměstnanci efektivně využít k tomu,aby vaše podnikání rostlo. Úskalí moderní výpočetní technologie tak přenecháte profesionálům, kteří vám budou k dispozici 24/7, bez ohledu na dovolenou či nemoc. Firmy zaměřující se na outsourcing IT vám zaručí 100% zastupitelnost a flexibilitu.

Co vás čeká?

Pokud jste již vybrali firmu, která se zaměřuje na ICT outsourcing, pravděpodobně prvním krokem bude konzultace a analýza. Ujasníte si návrh konkrétních služeb a následně společně naplánujete, jak postupně služby implementovat. Díky pravidelným analýzám a reportingu od externistů nezůstanete na jednom místě, vaše IT se bude neustále rozvíjet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku