Jak implementace CRM softwaru zlepšuje vztahy se zákazníky?

Spousta podnikatelů považuje zákazníky za nutné zlo. Přirovnávají je k otravnému hmyzu a podle toho s nimi jednají. Kdyby se řídili zásadou legendárního Tomáše Bati, jejich podnikání by konečně dosáhlo evropské úrovně. Ať chcete, nebo ne, zákazník je skutečně váš pán a je vhodné se k němu i takto chovat. K tomu vám dopomůže CRM software.

Naštěstí nejsou všechny firmy stejné. Stále více usilují o to, aby zákazníci odcházeli s úsměvem na rtech a rádi se vraceli. V tom nejlepším případě se dokonce snaží, aby se z nich stali fanoušci a ambasadoři značky. Zkrátka taková marketingová opora, která pracuje non-stop a bez nároku na honorář.

nexttech.cz_eway-crm_com_uvodni

Nicméně cesta ke spokojeným zákazníkům není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Na začátku procesu jsou analýzy, po kterých následuje zkvalitňování a přizpůsobování služeb na míru cílové skupiny. Ve všech fázích procesu vám pomůže CRM software. Jaké klíčové benefity vám přinese vhodně zvolená platforma?

Poznáte skutečně potřeby zákazníků

Zjistit, co zákazníci opravdu chtějí, není snadné. CRM software využívá množství analytických nástrojů a naservíruje vám potřebná data jako na stříbrném podnose.

Lepší segmentace

CRM systém vám umožní rozdělit data podle specifických kritérií, díky kterým si vytvoříte segmentované seznamy. Ty vám následně poslouží v rámci segmentovaných kampaní (tzn. kampaní určených pro část zákazníků).

Efektivnější udržení zákazníků

CRM vám zjednoduší hledání nových klientů, ale co je ještě důležitější – pomůže vám udržet stávající klientelu, což je násobně levnější než získání nových zákazníků. Jakým způsobem? Kromě toho, že vám poradí, co se jim líbí, vás vždy upozorní na to, abyste se věnovali kontaktu, který už delší dobu nebyl aktivní.

finmag.info_eway-crm_com_uvodni

Profesionální projektový management

Nedílnou součástí řízení vztahů se zákazníky je i správa projektů. Moderní CRM systémy proto nabízí přesah do project managementu a slouží i jako software pro řízení projektů.

Chcete si výhody CRM systému vyzkoušet v praxi? Stáhněte si špičkový český eWay-CRM, který je ve verzi FREE zcela zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku