První civilní mise do vesmíru je připravená

Miliardáři už chybí jen krůček od splnění svého snu

Jmenuje se Jared Isaacman, je mu 38 let, není profesionálním astronautem, ale do konce roku 2021 si možná prohlédne Zemi z vesmíru. Je totiž organizátorem první vesmírné mise složenou výhradně z turistů. Isaacman je miliardářský podnikatel, od kterého se očekává, že absolvuje na palubě rakety SpaceX Falcon 9 první plně civilní misi na oběžné dráze Země. Misi bude velet.
Mise se bude jmenovat Inspirace 4 a bude to přelomová událost, která posune vesmírné cestování blíže k lidem, zatím jen k některým. Cestovat se bude v kosmické lodi podobné té, která v loňském roce vynesla 4 astronauty na vesmírnou stanici.

astronaut ve vesmíru

Isaacman je v současné době generálním ředitelem společnosti Shift 4 Payments zabývající se platební technologií a je také zkušený pilot, který je kvalifikovaný k létání na vojenských letadlech.

Výběr spolucestujících

V roce 2012 dokonce založil vlastní společnost, která trénuje piloty americké armády. Uvedl, že je vesmírným nadšencem, který o podobném dobrodružství sní celý život. A chce takový zážitek dopřát i dalším lidem, kteří si chtějí splnit sen. Na cestu se chystá vzít tři šťastné pasažéry, kteří ještě nejsou určení. Podle miliardáře by mělo jít o lidi, zpodobňující symbol naděje, velkorysosti a prosperity. Zatím to vypadá, že naději by mohl představovat zdravotník z jedné nemocnice, kde se léčí rakovina dětí, letenku velkorysosti by měl získat někdo, kdo této nemocnici obstarává finanční prostředky a letenku prosperity dostane podnikatel, který představí projekt, kterým chce změnit svět k lepšímu.
Mise bude trvat několik dní, během nichž se vesmírní turisté, kteří budou obíhat planetu každých 90 minut, nebudou jen dívat na Zemi, ale budou pracovat na několika experimentech, které zatím nemají specifikaci.

Země z vesmíru

A na závěr

Na konci mise kosmická loď znovu vstoupí do zemské atmosféry, aby mohla přistát u pobřeží Floridy. Isaacman nevylučuje možnost opakování operace, pokud bude mise úspěšná. Nabídne tak tuto šanci mnoho dalším lidem, kteří budou mít příležitost dostat se do vesmíru a vidět Zemi z jiné perspektivy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku