Na co se při nákupu zaměřit

Počítačový zdroj zpracovává vstupní napětí z elektrické sítě. To není zase tak náročné pochopit, ale na jaké parametry se při výběru PC zdroje zaměřit? Samozřejmě je nejlepší se zeptat rovnou odborníka, který bude stát poblíž, který by tomu měl rozumět, nicméně vůbec není špatné se o tom něco dozvědět. Asi úplně nejdůležitější je se zamyslet, k čemu budeme počítač využívat, zdali jen pro nějakou administrativu, hry, těžbu kryptoměn, obchodování či zkrátka jen tak nějak pro všechno. Podle toho bude zapotřebí zvolit odpovídající zdroj.
ATX nebo menší SFX – ten poslouží každému, kdo nepotřebuje žádný extra speciál, hodí se do kancelářské sestavy.

stolní počítač

Herní zdroje – ty už musí podávat nějaký pořádný výkon, samozřejmě je třeba se poohlédnout po takovém, který zvládne napájet všechny herní komponenty, přece si nebudeme kazit hru jen proto, že něco nefunguje jak má. Více konektorů pro zapojení více disků nebo grafických karet, to je hra na jistotu.
Těžba kryptoměn – pro běžného uživatele je to stejně něco, co mu nic říkat nebude. Ale ten, kdo by se o těžbu zajímal a chtěl ji vyzkoušet nebo dokonce provozovat, poté musí sáhnout ještě po větší výkonu. Základním rozdílem poté bude vyšší počet PCI-E konektorů, které jsou určené pro napájení více grafických karet naráz.

práce na PC

PC zdroje pro tuning – ten kdo dbá na pořádnou estetiku, tak rozhodně si přijde na své v této sekci nabídek. Nejčastěji se umístí do počítačových skříní s RGB osvětlením.
Modulární zdroje – mají rozhodně velké plus v odpojitelných kabelech, ty samozřejmě přináší další kladné bonusy. Modulární kabely pomáhají lepšímu proudění vzduchu, čímž se přirozeně tolik nezvyšuje teplota.
Zdroj musí mít správný výkon a ten je dobré si vybrat podle toho, na co počítač budeme využívat. Je logické, že kancelářské počítače zase toho tolik potřebovat nebudou a čím se přirozeně nároky budou zvyšovat, tím se bude lišit množství Wattů. Například na těžbu by bylo zapotřebí asi nejsilnější výkon.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku