Že nevíte, co je hardware?

Každý člověk je unikát, a proto není divu, že má i svůj osobitý rozhled. Že zkrátka něčemu rozumí více, něčemu méně a něčemu třeba také nerozumí vůbec. Je to normální a nějakou tu neznalost tudíž nelze mít nikomu za zlé. Když někomu řeknete nějaký odbornější termín, který vám připadá jako naprostá samozřejmost, a dotyčný nemá ani potuchy, co si pod tím má představit, není záhodno ho zatracovat. Tak už tomu bylo, je a určitě i vždycky bude.

obrázek počítače

Ovšem jsou záležitosti, v nichž by se měl každý orientovat alespoň na naprosto minimální úrovni, jsou pojmy, o kterých bychom měli mít aspoň určité povědomí všichni. A pokud se bavíme konkrétně o výpočetní technice, není tomu určitě jinak. Ta už zaplavila moderní svět, využívá ji kdekdo, a proto přichází nejednou na přetřes, mluví a píše se o ní všude možně. A každý by tak měl vědět alespoň to nejzásadnější, co se této techniky týká.
Člověka by třeba neměl zaskočit pojem hardware. To je jeden z termínů, jenž je s počítači neodmyslitelně spojen a jenž zaznívá tak často, že by lidé zkrátka měli vědět, co že tento označuje.
Pokud to pak stále ještě nevíte, měli byste si aspoň trochu rozšířit obzory. V čemž vám mohou pomoci třeba i následující řádky.

kreslený počítač

Když je řeč o hardwaru, mohu vám toto slovo vysvětlit docela polopaticky. Jde v zásadě o všechno, co náleží k výpočetní technice a co je hmatatelné. Jsou to ty součásti, jež lze vzít do ruky, přenášet, manipulovat s nimi. Tudíž si tu můžeme coby příklady uvést dejme tomu počítač jako takový, monitor, klávesnici či počítačovou myš, a dále i zařízení, jež k tomuto lze připojit, jako jsou dejme tomu tiskárna, skener, webkamera atd. Jakmile to můžeme uchopit, je to hardware.
A k čemu je hardware dobrý. Přece k tomu, aby se do něj nainstalovaly a zde běžely nejrůznější programy, jimž se říká pro změnu software. Protože bez těch by nebyl hardware nic než sice dokonalé, ale přesto pouze haraburdí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku