Víte, co všechny byste měli vozit v autě?

Zákon jasně stanovuje, co přesně musíte mít ve vozidle ve chvíli, kdy zastrčíte klíčky a nastartujete. Bez toho jednoduše nemůžete vyrazit. Pokud ano, riskujete poměrně vysokou pokutu. Povinná výbava ale rozhodně nezahrnuje vše, co by se vám v krizové situaci mohlo hodit. Proto byste k ní měli přidat pár předmětů, které vám pomohou zvládnout náročnou situaci, která může snadno potkat kohokoli z nás.

auto kufr výbava
 
Doporučujeme mít v autě především startovací kabely, a to celoročně. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. A sehnat je zrovna ve chvíli, kdy je budete nejvíce potřebovat, jistě nebude jednoduché. Pamatujte si, že zákon schválnosti funguje, ale můžete se proti němu bránit. Navíc díky nim můžete pomoci nejen sobě, ale také ostatním řidičům, kteří se dostanou do svízelné situace. Můžete tedy udělat i dobrý skutek.
 

Vždy mějte v záloze důležité kapaliny

Kapaliny jsou pochopitelně nedílnou součástí našich milovaných a potřebných strojů. Měli byste je samozřejmě pravidelně kontrolovat, ale někdy se stane, že se během jízdy sníží hladina oleje nebo chladicí kapaliny. Z tohoto důvodu byste měli mít vždy po ruce příslušný olej, který je vhodný do vašeho vozu a destilovanou vodu. Jedině tak budete schopni kapalinu okamžitě doplnit a pokračovat v cestě.
 
Skvělým prvkem, který by jistě neměl v kufru chybět, je pětilitrový kanystr s palivem. Někteří řidiči jezdí až na doraz a někdy jim jednoduše nevyjde palivo až do tankování. Proto je lepší mít nějaké neustále po ruce místo toho, abyste museli stopovat nebo pochodovat spoustu kilometrů na nejbližší benzinovou stanici a poté zase zpátky k vozu.

odtah auta porucha
 

Další položky základního vybavení

Mezi předměty, které byste rozhodně neměli podceňovat, patří reflexní vesty pro všechny pasažéry, kufřík se základním nářadím a malý hasicí přístroj. Investice to možná v začátku nebude malá, ale rozhodně se vyplatí. Až na to přijde, budete za všechny tyto věci velice vděční, protože bez nich byste nepříjemnou situaci řešili jen velice těžko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku