Rozjíždí se jedenáctý ročník „Do práce na kole“

Staňte se i vy účastníky této báječné sportovní akce, která vás nebude stát tolik síly, jako ostatní vysilující sporty. Vy „jen“ zanecháte vaše čtyřkolové miláčky doma a v lednu se budete dopravovat celý týden do zaměstnání po vlastní ose. A co to je jeden týden! To zvládnete, ani nebudete vědět jak. Ale možná chcete vědět, proč byste to měli udělat. Zkusíme vás namotivovat a vy posuďte, zda vás akce oslovila, stejně tak, jako oslovila vloni na 20 000 účastníků. Letošní rok 2020 se zúčastnilo téměř šestnáct tisíc nadšenců, v což organizátoři spolku AutoMat ani nedoufali, protože covid-19 stopnul „Do práce na kole“ skoro na začátku. Ubylo totiž zaměstnanců. Díky coronaviru přicházeli o zaměstnání, maminky čerpaly ošetřovačky na děti, narostly počty nemocných ale i lidí, kteří pracovali z domova, tzv. home office.

městská cyklostezka

Zdálo se, že letošní výzva, jak odstartovala, vezme rychlý konec. Naštěstí organizátoři téměř ze dne na den operativně změnili podmínky akce a zúčastnit se tak mohli i zaměstnanci, kteří do práce nejezdili, protože se nově začaly započítávat i cesty na nákupy, na výlety, procházky. Pořád bylo třeba alespoň podpořit zdravý pohyb a výzvu doprovázelo heslo v podobě – abychom se z toho nezbláznili.
pedál jízdního kola

Tím ovšem dostala tato myšlenka nové grády! Lidičky se mohli zúčastnit, kolegové se začali hecovat a akce se zdárně rozjela, až napočítala oněch neuvěřitelných 16 000 nadšenců! A oč vlastně jde? Jde o to, abyste se do práce (v květnu se započítávaly výjimečně i vycházky, výlety …) dopravovali po vlastní ose, zvolili bezmotorový pohyb. Přispěli tak ke zlepšení svého zdraví, motivovali i své kolegy v zaměstnání ke zdravějšímu pohybu a vytvářeli „sportovní týmy“. Užili si legrace už jen při pojmenování soutěžního týmu, vymýšlení přezdívek, zapisování svých výkonů. Zapisovat výkony je možno buď ručně na svém nově vytvořeném webovém profilu – podotýkáme, že profil máte vyhodnocený raz dva! Anebo pomocí GPS a aplikací v mobilu. Svým počinem můžete přispět i ke zlepšení dopravní infrastruktury ve vašem městě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku