Přispějte ke zdravějšímu ovzduší, které nás obklopuje

Dejte přednost ekologické dopravě do zaměstnání, jako je jízda na kole, elektrokole, na koloběžce, vozíku. Prostě „jeďte“ na vlastní pohon. Nemusíte k tomu používat jen kolečka, stačí vykročit do práce pěšky anebo se můžete po ránu i proběhnout. Pokud jste nadšenci, kterým slovo ekologie není cizí, pak jste to právě vy, kteří pomůžete spolu s ostatními nadšenci ušetřit spoustu tun oxidu uhličitého. Tak, jak se to podařilo letošním účastníkům výzvy „Do práce na kole“. Ti díky vlastnímu pohonu ušetřili přes 493 tun oxidu uhličitého! Zapojilo se 49 měst a zúčastnilo i v nelehké covidové době téměř šestnáct tisíc účastníků.

symbolem označená cyklostezka

Řekněme si něco více k výzvě „Do práce na kole“. Letos se konal již desátý jubilejní ročník.
Jak a kdy se můžete zapojit? Třikrát do roka organizátoři vyhlašují tři kola, a to týden v lednu, celý měsíc v květnu a týden v září. Jen letos se zářijový týden protáhl výjimečně na čtrnáct dnů.
Vyhledáte webovou stránku „DPNK“ a zaregistrujete váš tým. Pokud jste individualista, nic proti ničemu, můžete se zúčastnit jako jednotlivec. Svůj tým vtipně pojmenujte a prostudujte pravidla a FAQ. Uhradíte startovné, za které obdržíte skvělé triko z eko bavlny s emblémem této výzvy.

pohled na řídítka na kole

Triko je báječným seznamovacím prvkem! Hlídejte start a jakmile nastane kýžený den, vyrazte do práce bez pomoci dopravních prostředků. Styl cesty můžete měnit, jak je vám libo anebo i kombinovat. To znamená, že např. v pondělí půjdete do práce pěšky, v úterý se projedete na kolobrndě, ve středu vytáhnete ze sklepa kolo. Své cesty zaznamenáváte různými způsoby a máte na výběr. Buď si stáhnete apku do mobilu anebo si trasu budete zapisovat ručně přímo na vašem profilu.
Odměnou vám bude dobrý pocit a třeba i noví kamarádi, se kterými se potkáte na závěrečném večírku anebo se vzájemně vyhledáte pomocí fantastické akce, jakou je „Do práce na kole“. Navíc můžete vyhrát i věcné ceny!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku