Co by byl svět bez financí?

Dokážete si představit, že byste se v dnešní době ocitli zcela bez finančních prostředků? Dozajista ne. A pokud už ano, pak je to něco, co je pro vás tou nejhorší noční můrou. Protože finance vládnou našemu světu, bez těch se nelze v žádném případě obejít.
Celý svět se dnes kromě své osy točí kolem financí. Každý stát je musí mít, a to proto, aby tyto obíhaly jak v jeho rámci, tak i mezi ním a zbytkem světa. A protože jde o bytostně důležitou tématiku, nesmí se tu nic ponechávat náhodě a vše musí být pod důkladnou kontrolou a důvěryhodnou správou.

kasička s penězi

A to proto, že hlavním atributem světa financí, tím, co v tomto oboru znají všichni lidé, jsou peníze. A mají-li tyto fungovat, musí být důvěryhodné. Peníze se už dnes totiž nerazí výhradně z drahých kovů, které samy o sobě vlastně také nejsou téměř k ničemu, peníze jsou jenom jakési papírky či kousky kovu, jež mají samy o sobě v podstatě zanedbatelnou hodnotu, nejsou ve své podstatě o nic cennější než materiál, ze kterého jsou zhotovené. A za to, že jsou lidmi tak ceněné a žádané, vděčí peníze výhradně důvěře, jež je v ně vkládaná.
Lidé prostě penězům musí důvěřovat. Jen při přesvědčení, že takové finance bude možné směnit za zboží či služby, jsou tyto náležitě hodnotné. A jakmile vznikají jakékoliv pochybnosti, jde jejich reálná hodnota dolů.

hromada bankovek

A proto je třeba činit vše pro to, aby lidé finančním prostředkům důvěřovali. Protože jinak pozbývají tyto hodnotu, až se nakonec stanou zcela bezcennými. Což není žádná fantazie, takové případy už tu v minulosti nejednou byly.
A jak si vedeme u nás? Nemohu si pomoci, ale mám neblahý pocit, že zde se pro důvěryhodnost finančního systému mnoho nedělá. A tak se u nás důvěřuje financím míň a míň. A ani tomu vlastně nemůže být jinak. Jak totiž věřit financím státu, jenž se propadá stále hlouběji a hlouběji do ekonomických problémů a jemuž roste státní dluh závratnou rychlostí?
A co vy? Jak dlouho ještě budete věřit, že mají naše finance cenu větší, než je materiál, ze kterého jsou naše peníze vyrobeny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku