Dopřejte svým rostlinám pořádnou dávku domácího hnojiva

Milujete rostliny a doma máte celou zimní zahradu? Po zimním období hodně strádali a vy byste je rádi nastartovali na jaro? Není to vůbec těžké. Některé už potřebují přesadit a jiné si zaslouží výživné hnojivo, aby měli dostatek živin pro svůj rozvoj. Rádi vám poradíme, jak si takové hnojivo pro pokojové rostliny vyrobit doma. Nebudete k tomu potřebovat nic extra. Představíme vám dvě varianty hnojiva. Jak je vyrobit a jak je správně použít.

banány

Na první druh hnojiva budete potřebovat slupky od banánů a vodu. Jednu větší sklenici se šroubovacím víčkem. Banánové slupky nakrájejte na větší kusy a vložte je do sklenice. Pak nechejte ohřát vody, dokud nebude vařit. Zalijte slupky vařící vodou a nechte je aspoň jeden den nebo dva odležet. Pak stačí, když slupky z výluhu vyděláme a máme hnojivo hotové. Při zálivce stačí dostatečně výluh ředit studenou vodou nejlépe odstátou. Hnojivo mícháme jedna ku pěti. Aby zálivka nebyla příliš agresivní pro rostliny. Toto hnojivo dodá rostlinám potřebný draslík a fosfor. Tyto látky dopřejí rostlinám silnější výhonky a lepší květenství. Toto hnojivo je vhodné i pro rajčata a papriky.

pokojové rostliny

Další variantou, kterou si můžete vytvořit doma je hnojivo z bramborových slupek. Toto hnojivo je skvělé pro orchideje a jejich krásné květy. Brambory oloupeme a slupky nevyhazujte. Necháme si je na domácí hnojivo. Dáme je do hrnce a zalijeme vodou. Hrnec postavíme na kamna a necháme přivést k varu. Jemně slupky povaříme a pak necháme ještě nějakou dobu odstát a slupky pořádně vyluhovat. Pak výluh slijeme a uzavřeme do zavařovačky. Necháme v lednici a využijeme ho k přihnojení rostlin. Hnojivo ředíme vodou. Orchideje nezaléváme, nýbrž máčíme v kyblíku a necháváme zeminu nasát. Do kyblíku přidáme hnojivo a necháme řádně nasát orchideje.
Výroba vlastního hnojiva pro vás může být hobby a dopřejete tak rostlinám jedinečný komfort. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku