Co nám dává virtuální svět

Jak už dnes víme dost možná úplně všichni, existuje kromě našeho skutečného světa, ve kterém jsme se narodili, prožijeme v něm svůj život, a nakonec i skonáme, i svět virtuální. Tento sice není schopen zajistit lidem životní prostor a skutečnou existenci, nelze se do něj tudíž odstěhovat a zmizet tak z našich pozemských končin, ale přesto je pro spoustu našinců důležitý, ne-li vysloveně nezbytný. Protože dnes už si často nevystačíme s naší přízemní existencí, dnes už si toho chceme užívat daleko víc. A paralelní svět, jenž je nám online přístupný, je právě tím, k čemu se uchylujeme, když chceme lepší nebo odlišné podmínky k čemukoliv, co nám lze touto formou nabídnout.

nakreslený počítač

Díky možnosti přenášet se do onoho virtuálního světa nazývaného internet se mohou mnozí z nás dejme tomu bavit. Ale nejenom to. Na internetu se dá i pracovat, nakupovat a prodávat, informovat se nebo realizovat nějaké z nesčetných dalších záležitostí. Můžeme zde kdykoliv v reálném čase kontaktovat kohokoliv, i kdyby nám tento nebyl fyzicky dosažitelný, můžeme tu podnikat tu to a tu ono, můžeme vyřizovat úřední záležitosti i finanční transakce, můžeme hledat cokoliv, co potřebujeme. A protože je na internetu uloženo snad všechno, co náš svět zná, protože je tu nesčetně alternativ, jaké by se v reálné situaci nikdy nedaly zažít, může zde nalézt každý právě to, po čem se shání.

obrázek počítače

Což určitě sami dobře víte. Protože i tyto řádky čtete jenom proto, že jste pronikli do světa online, který vám tím pádem zjevně není cizí. Stejně jako nakonec z těchto zamíříte klidně i někam jinam v rámci onoho virtuálního prostoru.
Online svět nás už tedy delší dobu provází, a je stále více těch, kdo už si bez něj nedokážou svoji existenci ani představit. Přinejmenším do chvíle, než náš počítač chytí nějaký problematický virus. Protože ani v online světě není a nebude nic dokonalé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku