Proč je tu online svět?

Někdo by si možná mohl říci, že žádný virtuální svět vlastně ani nepotřebujeme. Máme přece ten náš reálný, ve kterém žijeme, a v něčem imaginárním se ani nedá fyzicky existovat, tak proč by měl hledat někdo alternativu?

brýle na klávesnici

Ale není tomu tak. Jakkoliv onen online svět k životu jako takovému vhodný není, určitě se bez něj mnozí z nás už ani nedokážou obejít. Nebo tedy přesněji by se bez něj obejít dalo, ale četným našincům by to notně zkomplikovalo každodenní život s tím, co ho provází, a podepsalo by se to negativně i na lecčem z toho, co už dnes považujeme za naprostou samozřejmost.

Bez online nabídek bychom se prostě vývojově vrátili o notný kus cesty zpět. Leckdo z nás starších by se tak vrátil do svého mládí, a ti mladší pak do dob, jež ani nezažili.

připojení počítače

Jenom tak namátkou:

  1. Ztratili bychom možnost posílat si e-maily, a tyto by musely být nahrazeny dávnými pomalými, nepohodlnými a dražšími alternativami. Tedy obyčejnými či doporučenými dopisy, faxy a v nejrychlejším a nejdražším případě telegramy. A to by byla otrava, že?
  2. Kdybychom se chtěli dozvědět, kdy nám kam co jede, nevyhledali bychom si spoj pohodlně a ve chvilce odkudkoliv, kde je online připojení, ale museli bychom pracně pročítat knihy s jízdními řády, zakoupené za hříšné peníze, cestovat na nádraží a tam pročítat vyvěšené vytištěné řády a zjišťovat, co znamená ta která zkratka u nich, nebo stát v dlouhých frontách u informačních kanceláří.
  3. Kdybychom chtěli vědět, co se kde děje, museli bychom platit za denní tisk nebo si den zorganizovat tak, abychom mohli v čase, kdy se vysílá zpravodajství, sedět u televize či rádia.
  4. Bez online připojení bychom nemohli ani nakupovat přes internet a museli za čímkoliv chodit či dokonce dojíždět do nejednou i hodně vzdálených obchodů, a porovnávání cenových nabídek by znamenalo putovat celou věčnost od obchodu k obchodu a pročítat cenovky.

A takových komplikací by se ještě našlo!

Ale naštěstí býváme online. A díky bohu či kdo ví komu vlastně za to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku