Antiviry jsou stále dokonalejší

Nejen člověka mohou napadnout zrádné viry. Imunní vůči nim není ani váš počítač či chytrý mobil. V podstatě vše, co pracuje s operačním systémem, je napadnutelné počítačovým virem.

antivir

  • Jednou z možností, jak se s tímto jevem vypořádat, je instalace antivirového programu, který vám zkontroluje data a buď upozorní na možné nebezpečí anebo se s ním rovnou vypořádá.

V současnosti jsou viry i jejich mutace tak rychlé, že musí výrobce antivirových programů reagovat okamžitě. Dalo by se říci, že je ve střehu po čtyřiadvacet hodin denně.

  • Antivirový program je snadné získat.
  • Lze ho většinou stáhnout z některých internetových stránek.

Některé antivirové programy jsou zcela zdarma a u některých musíme počítat se zkušební lhůtou, po které se rozhodneme k zakoupení nebo odinstalaci antiviru.

Tři základní skupiny antivirových programů

Antivirové programy jsou stejně jako viry stále propracovanější a dokonalejší. Můžeme je z hlediska využití rozdělit na tři základní skupiny.

  1. On-demand skenery– tyto programy se spouštějí v případě, že je systém natolik poškozen, že není schopen nastartovat obvyklým způsobem.
  2. Jednoúčelové antiviry– tyto antivirové programy mohou pomoci odstranit jeden konkrétní vir anebo menší skupiny.
  3. Antivirové systémy– tento systém je nejúčinnější pro ochraně vašeho počítače nejen před červy, které přicházejí s poštou, ale je to také určitá prevence.

zabezpečení
Antivirový systém může dokonce zabránit ve stažení infikovaných souborů.Současné antivirové programy jsou natolik propracované, že detekují i aplikace, u kterých je jen podezření, že by mohly přestavovat potencionální nebezpečí. Patří sem i aplikace, které snižují výkon počítače nebo mohou stahovat či zobrazovat nevyžádaný obsah.

  • Moderní technologie a systémy jsou nezbytností, protože každý den se objeví několik desítek tisíc podezřelých vzorků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku