Zkuste si svůj talent k pěstování kaktusů

Sukulenty

Skupina rostlin zvaná sukulenty je pro pěstování ideální. Tyto rostliny nepotřebují zvláštní péči, potřebují málo vody a jsou ideálními rostlinami i pro úplně začátečníky. Zejména kaktusy jsou rostliny, které se těší velkému zájmu pěstitelů všech věkových kategorií. Je jedno, zda si pořídíte deset druhů kaktusů a budete se jim věnovat, nebo svou sbírku budete stále rozšiřovat. Hlavní je, že se z takové činnosti budete těšit.

kvetoucí kaktus

Bohatý výběr

V přírodě je mnoho druhů kaktusů, mají různé tvary, různé velikosti, některé mají pořádné ostny, jiné dokážou uchvátit krásným a vzácným květem.
Všechny kaktusy jsou krásné a hodí se k tomu, aby vyzdobily každý dům a vnesly do něj kousek exotiky.
Nejvýznamnějším rysem kaktusů je jejich schopnost ukládat velké množství vody. Proto vydrží dlouho bez zálivky. Ač se všeobecné předpokládá, že kaktus je teplomilná rostlina, většina druhů normálně přežívá i v 10 °C. Důležité je, aby byl regulovaný přísun vody. Kaktusy nesnáší mokro a vlhko. V takovém prostředí uhnívají.

Pouštní kaktusy

Pouštní kaktusy patří k nejodolnějším druhům pokojových rostlin. Některé druhy krásně kvetou, obvykle se tak děje 3-4 roky po výsadbě. Některé druhy bohužel v domácnosti nevykvetou a jen zkušení pěstitelé jim jsou schopni vyrobit specifické životní podmínky, které rostlina ocení květenstvím.

kaktusy na okně

Pro dobrý růst kaktusů je třeba dodržovat několik základních pravidel:
• Světlo je základním předpokladem pro zdravé a krásné rostliny. Je třeba dávat pozor na ostré slunce za oknem, které může rostlinu přes sklo spálit.
• Teplota přes léto by měla být vyšší a prostředí suché. V zimních měsících rostliny preferují chlad.
• Mírná zálivka je vhodná v období, kdy rostlina roste a kvete. V zimě v chladu se rostlina nezalévá.
• Přesazování není nutné moc často, rostliny rostou pomalu.
• Hnojení se provádí během vegetačního období speciálním hnojivem pro kaktusy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku