Zábava pro malé i větší

Máte doma malé děti a nevíte jak se zabavit, aby se nenudili a přitom dělali něco naučného? Každá hra v sobě skrývá něco poučného a my si dnes ukážeme jak děti zabavit a přitom si užít spoustu skvělé zábavy. Deskové hry zná každý, a spousta lidí už na ně zapomněli. Nebo vyrostli a už na hry nemají čas ani náladu. Deskové hry jsou skvělou příležitostí, jak ukázat dětem pár pravidel, které při hře musí dodržovat. Každá hra je trochu v něčem jiná, ale všechny mají stejný úděl a to dobře zabavit hráče. Deskových her je spousta a stále vznikají nové. Mezi ty nejstarší jsou Člověče, nezlob se nebo Sázky a dostihy, Aktivity, Dáma a mnoho dalších. My vám dnes představíme hru zvanou Aktivity.

deskové hra

Jedná se o společenskou hru, která má více verzí. Jsou Aktivity Originál, Zlatá edice, Junior nebo Speciál. Každá hra je trochu jiná například hra Speciál je rozšířená o zvuky, kdy se snažíte různá slova popsat zvuky.
Tou základní hrou jsou Aktivity Originál. Hra má hrací desku, kde je vykreslené hrací pole se třemi se střídajícími políčky a místy na karty se třemi, čtyřmi a pěti body.

  • Prvním políčkem je pantomima. Hráč musí předvést pouze vlastním tělem bez zvuků a mluvení danou věc uvedenou na kartičce. Nesmíte používat ani rekvizity nebo ukazovat na dané věci. Měl byste si poradit bez nich.
  • Druhým políčkem je mluvení. Hráč se snaží okomentovat, co nejvíce slovo nebo větu uvedenou na kartičce, aniž by použil kořen některého z uvedených slov. Například při slově lev můžete uvést, že je to divoké zvíře, které můžete vidět v zoologické zahradě a má hustou hřívu. Je králem zvířat.
  • Posledním políčkem je kreslení. Hráč dostane tužku a papír a snaží se nakreslit, to co má uvedené na kartičce. Někdy to může být jen slovo jindy sousloví či pořekadlo skládající se z více slov.

veselá rodina
Neváhejte a ukažte dětem jednu z variant Aktivit. Naučí se soustředit, rozvinou si malování a schopnost komentovat slova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku