Máte rádi klid a barvy? Pořiďte si akvárium!

Jestliže máte pocit nevyrovnanosti a občas vás přepadávají depresivní nálady, poohlédněte se po novém koníčku, který by vám mohl od smutku odpomoci. A vlil vám do krve usmíření a pohodu. Projděte se parkem, vyrazte do přírody. Na smutek a deprese – samozřejmě, pokud nejsou už příliš vážné – postačuje vyjít si ven a nejlepší je les. V lese zapomenete na problémy, oprostíte se od neustálého shonu a pocítíte klid a vyrovnanost. Ale chce to trochu tréninku. Zajděte do lesa a dívejte se na stromy, vnímejte, jak se kymácejí ve větru, zaslechnete cvrlikání ptáků, najednou vnímáte i praskot větvičky, na kterou jste stoupli. To vše vám poskytne pobyt v přírodě. Stále je ještě dosti zelená a jak je potvrzeno psychologickými výzkumy, zelená barva působí kladně na naši nervovou soustavu, protože zklidňuje.

žlutá a oranžová rybka v akváriu

Jestliže nejste „venkovní typ“, zůstaňte doma, ale začněte se věnovat smysluplné věci, která vás bude bavit a uklidní vaši rozháranou mysl. Luštíte rádi křížovky, věnujete se četbě? Pořád to není ono? Nechcete být stále sami? Anebo snad neumíte být sami se sebou? Pak pro vás máme dobrý tip.
Co takhle zkusit chov akvarijních rybiček? Sice to není zrovna levná záležitost, ale pokud vám myšlenka na osvětlené akvárium, kde plavou v klidu a harmonii barvené rybičky není proti mysli, jděte do toho. Všechno něco stojí. A pokud vám pomůže činorodost – založit a starat se o akvárium a akvarijní rybičky, jděte do toho.

zlatá rybka v akváriu

Nejdříve si ale dobře promyslete, zda máte dost síly, a hlavně trpělivosti se o ně starat. Začátečníci totiž dělají nevědomky spoustu chyb a rybky jim umírají a oni brzy se svým hobby končí. Skutečně se obrňte trpělivostí a prostudujte dostupné materiály. Na internetu najdete spoustu zajímavostí, kupte si ověřenou knížku o akvaristice anebo si ji můžete půjčit v knihovně. Stejně tak jsou velmi dobré rady zkušených chovatelů akvarijních rybiček. Zajděte i do akvaristiky a požádejte o radu, jak se správně o rybičky postarat, jakou velikost akvária zvolit a jaký výběr rybiček uskutečnit. Prodejce vám ochotně poradí a vy se budete cítit více jisti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku