Vyzkoušejte sílu léčivých limonád

Síla bylinek se nijak nezměnila. Jen my lidé jsme dali více přednost chemickým produktům, než si připravit chutný bylinkový čaj. Naštěstí i to se hodně změnilo a za poslední roky se opětovně vracíme k přírodním darům. Ačkoliv existuje skutečně široká nabídka různých doplňků, sušených bylinek, různých směsí, tak se naleznou i takoví, kteří si rádi vyrazí do přírody na čerstvé. Poté se věnují výrobě mastiček na rozličné neduhy, připravují tinktury nebo bylinkové směsi na koupele, inhalaci či jiné produkty na zdravotní problémy. Dokonce si lze připravit velmi chutné a zdravé limonády, které budou vhodné i děti. A o tom, že budou zdraví prospěšné, to není ani třeba nikoho přesvědčovat.

bezinkový sirup

Voňavá a svěží limonáda

Ne každý je příznivec bylinkových čajů, ale když se ochutná skutečně dobře připravený bylinný sirup, to je poté jiná liga. Je pravdou, že je trochu problém v tom že se při jejich výrobě nevyhneme cukru nebo medu, ale bez toho bychom se neobešli. Navíc lze použít v kombinaci různých bylinek pouhé malé množství. Sirup poté lze využít i různými způsoby. Pouze jako šťávu do vody nebo dokonce si z něj uvařit i čaj. A díky lahodné chuti se tak ani děti nebrání jeho popíjení. Větší problém je spíše sehnat vhodné bylinky. Také není problém si je vypěstovat na svém záhonku.

příprava bylinek

Které bylinky můžeme si sami vypěstovat?

  • Šalvěj lékařskou, která se dá i usušit na další experimenty jak do kuchyně, tak na odvary.
  • Máta peprná, mimochodem existuje i více druhů máty, například s citrónovou, pomerančovou nebo i čokoládovou příchutí.
  • Levandule lékařská, která má rovněž široké využití.
  • Meduňka lékařská přináší zklidnění pro celý organismus.
  • Skvělý je dále pampeliškový, ale i kopřivový nebo velmi chutný bezinkový.

Pro někoho je výroba těchto zdravých produktů smysl života a je dobře, že tak mohou obohatit i náš zdravotní styl o přírodní zdravé pochutiny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku