Vypěstujte si bylinky ze semínek

Blíží se jaro a vás už láká zahrádka? Nebo váš každoroční osázený balkon? Konec února a začátek března je ideální čas, kdy se vrhnout na pěstování některých druhů sazenic. Mi vám dnes poradíme, jaké bylinky si můžete vypěstovat. Když vejdete do zahradnictví, všude na vás vyskočí regály plné semínek. Máte velký výběr od různých druhů a prodejců. Vybírejte řádně, abyste pak nebyli zklamaní. Přesný název a vzhled rostlin uvidíte na obale. První krok už máte za sebou koupit vhodné semínka. Pak už jen koupit substrát pro výsev bylin nebo rostlin. Doma vás pak čeká ta zábavná část. Sázení může být pro mnoho z nás naším hobby. Výsev děláme do nízkých výsevních misek. Existují speciální výsevné boxy, které vám vytvoří ideální podmínky pro semínka a jejich růst. Dostatek vlhkosti.

výsev bylinek

Nejprve dáme do misek na výsev trochu hlíny a pak pokládáme semínka. Stačí klást na povrch nikoliv zastrkávat do hlíny. Pak na povrch semínek dáme trochu hlíny. Stačí jemná posypka. Takhle zasazené bylinky navlhčíme rozstřikovačem, jen jemně, abychom nepřemokřili zeminu. Misky přikryjeme a necháme za oknem působit sluneční paprsky. Pak pravidelně hlínu rosíme, aby nevyschla. Můžete si zasadit všechny bylinky vhodné do kuchyně. Spoustu jich můžete pěstovat v květináči. Vypěstujte si petržel, pažitku, bazalku, tymián, mátu a meduňku.

použití bylin v kuchyni

To jsou základní bylinky, které vaše pokrmy jedinečně dochutí a přidá jim skvělou chuť. Čerstvé bylinky v kuchyni jsou potřebné pro každou kuchařku. Některé bylinky vám vyklíčí velmi rychle. Trvá jim to jen pár dnů a už se vám zelená zemina. Jakmile bylinky vyrostou je potřeba je přesadit do většího květináče, který vám bude sloužit po delší dobu. Pak už vám budou dělat jen radost při vaření a kouzlení v kuchyni. Vypěstujte si je doma a nekupujte v obchodech. Ty totiž slouží jen k rychlému užití a nevydrží vám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku