Umíte správně umývat své auto?

Mytí automobilu je trochu ožehavé téma, tuto činnost provádíme s určitou pravidelností všichni, ale jen málokdo ví, jak to má správně vypadat. A rozhodně ke správnému mytí nestačí jen mycí houba a saponát na nádobí. I při tak banální věci, jako je mytí auta, je dobré dodržovat určitá pravidla, jinak bychom lak mohli nenávratně poškodit.

Sportovní vůz

Vysoké letní teploty, střídají ty zimní mnohdy hluboko bod bodem mrazu. I ten sebelepší lak může v takových chvílích trpět a je proto dobré mu věnovat určitou pozornost. Jak se tedy o svého dvoustopého miláčka náležitě postarat? V kategorii – auto moto najdete řadu tipů jak na to, ale fungují skutečně?
 
Na co je potřeba dát pozor?
Řada lidí při mytí karosérie používá běžnou pórovitou houba, která je však pro tyto účely zcela nevhodná. Velmi snadno totiž může zachytit na povrchu karoserie drobné nečistoty, které zde ulpěly a následně pomocí houby vytvořit drobné oděrky a škrábance. Ty jsou možná na první pohled neviditelné, ale mohou do značné míry ovlivnit životnost laku. Při mytí automobilu je nejlepší sáhnout po čisté houbě z mikrovláken, která je k tomuto účelu uzpůsobena.
 
Využíváte rádi služeb veřejným myček, které auto myjí za pomoci kartáčů a wapek. Tak zpozorněte i v tomto případě, jelikož nikdy nemůžete vědět, kdo je používal před vámi. Automobil také nikdy neumýváme na přímém sluníčku, rozpálená karosérie v kontaktu se studenou vodou by mohla do značné míry ovlivnit životnost autolaku.

Čelní pohled
 
Jak postupovat?
Nejprve je zapotřebí zbavit karoserie hrubých nečistot, k tomu skvěle poslouží větší proud vody. A pak už nezbývá než vzít do ruky houbu společně s odpovídajícím prostředkem na mytí a automobil důsledně umýt. Vždy postupuje od střechy směrem dolů a je zapotřebí, aby přípravek na karosérie nezaschnul. Pokud by se tak stalo, zůstaly by na karosérii nevzhledné mapy a celá práce by přišla vniveč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku