Udělejte něco pro své zdraví

Chodíte rádi nebo jezdíte na kole? Nedovedete si představit den strávený bez pohybu? Pak spojte příjemné s užitečným. Společnost AutoMat letos již desátým rokem pořádala v květnu akci „Do práce na kole“. Letošní výzvy se zúčastnilo na šestnáct tisíc nadšenců. V jednu chvíli se zdálo, že výzva bude muset být odvolaná, protože zrovna v té době pokračovala doba koronavirová a dost lidiček přestalo do zaměstnání pravidelně docházet, protože měli nařízenou práci z domova anebo čerpali ošetřovné. V horším případě s nimi zaměstnavatel rozvázal pracovní poměr.

žena jede na dámském kole

Takže ubylo lidí, kteří by se mohli akce zúčastnit, protože hlavním posláním je, aby lidičky opustili dopravní prostředky – pokud to samozřejmě je možné a do zaměstnání se dopravovali po vlastní ose. Což je pěšky, na kole, i elektrokole, na koloběžce anebo na longboardingu (vylepšený stabilnější skateboard). Ani vozíčkáři nejsou ochuzeni o tuto skvělou příležitost a započítávají se i jízdy do zaměstnání na vozíčku.
Jenže účast zákonitě díky opatřením (práce z domova, nemoci apod.) v měsíci květnu ubyla, ale organizátoři se jen tak lehce nevzdali. Téměř ze dne na den vymysleli a změnili podmínky pro pořádání akce a nebezpečí, že by výzvu museli odvolat, bylo zažehnáno. Podmínky účasti se rozvolnily, to znamená, že se začaly nově započítávat i cesty na nákupy, výlety i procházky. Samozřejmě vykonávané po vlastní ose.

muž jede do práce na kole

Zúčastnit jste se mohli jako jednotlivci, ale větší zábavu si užijete v týmu. Tým pojmenujete, jak se vám líbí, je to zcela na vás. Zaregistrujete se na webových stránkách, pošlete startovné (za které vám přilétne soutěžní triko) a jste rázem v centru dění. Soutěží se celý měsíc květen, který je jakýmsi hlavním měsícem DPNK. Mimo tento termín pořadatelé ještě vyhlašují akci „Do práce na kole“ jeden týden v září a jeden týden v lednu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku