Učení hrou

Nejlepší způsob výuky dětí je právě učení hrou. Nejen, že se zabaví, ale navíc jim ani nepřijde, že se vlastně zrovna učí. Přinášíme ty nejlepší hry k učení!
 
Přivést nejmenší k tomu, aby se rádi učili může být pěkně tvrdý oříšek. Proto je stále oblíbenější metoda „škola hrou“ při které se děti učí novým dovednostem, a přitom si užijí spoustu legrace. Je nesmysl nutit je, aby seděly několik hodin nehnutě v lavici a na sílu se učily něco, čemu nerozumí. Podejte jim nové znalosti snazší formou a uvidíte, jak je to bude bavit!
 
Ještě, než se dostaneme ke klasickým metodám, je třeba zmínit vychytávku moderní doby a tou je tablet či chytrý mobilní telefon. Nabízí řadu užitečných aplikací, které nejmenším rozvíjí smysly, učí je barvám či lehkým počtům a vy se tak příliš angažovat nemusíte. Rozhodně ale není třeba sáhnout po technologii jako první, a proto si uvedeme pár těch nejefektivnějších způsobů bez ní.

Pexeso

Pro ty rodiče, kteří chtějí své ratolesti učit angličtině již od útlého dětství je právě pexeso skvělým způsobem. Vyrobit si jej není nic těžkého a děti ti jej velmi rychle osvojí. Stačí na jednu kartičku napsat a nakreslit slovo v češtině a na druhou zase v angličtině. Postupně se dítko učí nová slovíčka a vy si tak nemusíte lámat hlavu nad tím, jak mu to půjde ve škole. Čím dříve si totiž „přičichne“ k jinému jazyku, tím lépe.

pexeso

Matematika a hodina výtvarné výchovy

Počítání může občas zamotat hlavu každému, ale když jej spojíte se zábavným kreslením, půjde to jako po másle. Ve fantazii se meze nekladou, a tak lze nakreslit či namalovat cokoli. Například můžete na papír nakreslit barevné ovoce jako jablíčka či červené jahody a nechte dítě dokreslit chybějící. Stejný princip můžete využít při modelování z plastelíny. Společně počítejte a bavte se.

malování voskovkami

Procvičování paměti

Jedním z nejsnazších úkolů je právě tento. Přichystejte před dítko deset různých předmětů, které ovšem budou něčím zajímavé. Začněte například s hračkami, které jsou barevně výrazné. Po pár vteřinách je schovejte a nechte jej vzpomenout si na co nejvíce daných předmětů. Postupem času si jistě bude schopno vzpomenout na všechny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku