Správná péče o přilbu na motorku

Na čištění přilby určené k ochraně hlavy při jízdě na motorce není nic složitého. Po čase, kdy jezdíte je potřeba očistit přilbu jak z venkovní strany, tak i uvnitř, protože přece jen se tam udržuje určitá vlhkost a také pot. V důsledku toho se v přilbě mohou množit bakterie a také nemusí zrovna dobře vonět.

muž na motorce

• Přilba s odnímatelným vnitřek

Pokud máte odnímatelný vnitřek helmy, je to o hodně jednodušší. Polstrování můžete sundat a vyprat ve vhodném pracím prostředku s dezinfekcí. Psát lze jak v rukách, tak v pračce. Při praní v pračce zvolte cyklus pro delikátní prádlo a ždímání nastavte na nejnižší počet otáček, nebo jej zrušte, aby se vám polstrování přilby ždímáním nedeformovalo. Zabralo by vám hodně času vše srovnat do původní podoby.
Zbytek přilby můžete jednoduše namočit na mytí do vlažné vody se saponátem a opláchnout čistou vodou. Přilba se nechává vysušit přirozenou cestou, bez sušiček nebo vysoušečů na vlasy.

muž v přilbě

  • Přilba s neodnímatelným polstrováním

Pokud máte přilbu s neodnímatelnou vnitřní částí, je třeba zvolit jiný postup. Na trhu existuje celá řada pěnových čističů (přímo určených pro čištění přilby nebo například pro čištění koberců a bytových textilií). Do vnitřku přilby je třeba nanést pěnu a kartáčem ji zapracovat do polstrování. Hadříkem odstraňte přebytečnou pěnu a suchým hadříkem se snažte dostat co nejvíce vlhkosti z přilby pryč. Přilbu nechte vyschnout a důkladně ji vysajte, stejně, jako se to dělá s kobercem. Zbytky přípravku by mohly citlivým jedincům dráždit kůži na krku. Pokud máte možnost, vyberte si čistič s méně výraznou a příjemnou vůní. Později by vám navoněný vnitřek přilby mohl vadit.
Na řadu přichází čištění vnější. Je stejně důležité jako to vnitřní. Přilba během jízdy přichází do styku se smogem, se špatným počasím a s hmyzem. Před zahájením zkontrolujte, zda na povrchu nejsou praskliny. Ty by výrazným způsobem mohly ovlivnit funkci ochrany hlavy.
Pokud je vše v pořádku, k čištění budete potřebovat:
hadřík z mikrovlákna, bavlněný tampon, silikonový olej, teplou vodu, tekuté mýdlo s dezinfekčními účinky
Sejměte štít, umyjte a opláchněte čistou vodou. Mechanismus k otvírání štítu nakonec namažte silikonovým olejem. Na řadu musí přijít i extérní větrací otvory. Ty zlehka očistěte navlhčeným vatovým tampónem. Netlačte na otvory. Vnější plášť omyjte mýdlovou vodo, opláchněte a nechte uschnout. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku