Přilba pro jízdu na motorce: Nezbytný a povinný bezpečnostní prvek

Nejdůležitějším bezpečnostním prvkem pro všechny, kdo jezdí na motorce, mopedu nebo skútru, je přilba. Používá se k ochraně hlavy a krku. Právě tyto části lidského těla musí být při kontaktu s asfaltem nebo s nějakým předmětem chráněny. Přilba může jezdci na motorce zachránit život. Z tohoto důvodu je důležité vybrat si takovou, která nejlépe vyhovuje potřebám motoristy. Určitě by neměl výběr probíhat pouze podle vkusu a estetického cítění.

muž s přilbou

Integrální přilba (plná)

Ideální typ přilby závisí hlavně na typu motocyklu, na kterém jezdíte nebo se chystáte jezdit. Integrální celoobličejová přilba je taková, která zakrývá prakticky celou hlavu a zcela ji chrání, od krku až po vrchol hlavy. Je ideální pro ty, kteří řídí motocykl s velkým objemem motoru, jak na silnici, tak v terénu, protože nabízí maximální možnou ochranu. Má i další přednosti. Je také ideální pro pocit bezpečí a je pohodlná na dlouhé cesty i na každodenní dojíždění.
Pro větší pohodlí se doporučuje zakoupit model vhodný pro konkrétní potřeby a zvyky, například s integrovaným slunečním štítem nebo bez něj, s technologií pro možnou komunikaci během jízdy atd. Materiál je pro výběr obzvláště důležitý. Vždy je lepší sáhnout po lehčím modelu, ale ne na úkor pevnosti. Lehká přilba nenamáhá tolik svojí váhou krk, pokud je na hlavě delší dobu.

jedoucí motorkář

Otevřená přilba (Jet model)

Jde o přilbu bez ochrany brady k použití s jedním bezpečnostním popruhem, který vede pod bradou a udržuje přilbu pevně na hlavě. Tento model je vhodný zejména pro ty, kteří řídí motocykl s malým objemem motoru, skútr nebo moped. Není schopná poskytnout plnou ochranu v případě pádu nebo srážky. Díky své jednoduchosti, snadnému nasazení, pohodlí a ceně je ideální pro použití v městském provozu nebo na krátké výlety. Tato přilba je většinou vybavená pohodlným zvedacím štítem, který je užitečný jako ochrana obličeje během jízdy. Některé modely mohou mít integrovaný Bluetooth pro poslech hudby.

Otevíratelná (modulární) přilba

Otevíratelný model je ten, který na první pohled vypadá jako integrální přilba, ale stačí stisknout tlačítko nebo zatáhnout za páčku a lze snadno odejmout nebo zvednout přední část, kde se nachází chránič brady. Přilba by měla mít dvojitou homologaci. Pokud ji nemá, lze jezdit pouze s uzavřenou přilbou a zvednutá přilba slouží pouze k přestávkám v jízdě, pro pití, jídlo, konverzaci, bez nutnosti sundat přilbu z hlavy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku