Proběhl jubilejní ročník Do práce na kole a v lednu 2020 se rozjíždí další!

Zúčastněte se i vy. Vždyť celorepublikové výzvy „Do práce na kole“ se letos zúčastnilo během ledna, května a září na šestnáct tisíc nadšenců! A to se zdálo, že díky nemoci Covid-19 se bude muset akce odpískat. Štěstí a nápad stál na straně organizátorů spolku AutoMat, který výjimečně letošní podmínky účasti rozvolnil, a tak se mohli na této skvělé akci podílet i zaměstnanci pracující z domova, ba i ti, kteří trávili doma čas ošetřováním dětí. Nově se totiž započítávaly i cesty na výlety, procházky se psem, na nákupy – samozřejmě jste se museli dopravovat po své vlastní ose anebo bylo možné uznat i cvičení doma.

na silnici označená cyklostezka

Příští rok (2021) se uvažuje o návratu původní myšlenky a podmínek, což znamená, že zúčastnit se mohou zaměstnanci, ale i studenti škol při chůzi či jízdě do zaměstnání či do školy.
Sledují se dva atributy, a to pravidelnost a výkonnost. Dopravujete se bezmotorově a započítávají se jízdy či cesty jen do zaměstnání/školy. Hlavní myšlenkou je udržitelnost mobility a dopravní infrastruktury ve městech. Chůze, běh a jízda na kole je jedním z nejzdravějších a nejekologičtějších pohybů. Můžete si zvolit, zda budete soutěžit v týmu anebo jako jednotlivec. Upřímně řečeno, v týmu zažijete více legrace, špičkování, společné snídaně a večírek ve společnosti přátel a ostatních nadšenců je také o něčem jiném než být sám.

studentky jedou na kole do školy

Jak je možné se zapojit? Přihlásíte se na webu Do práce na kole, kde si během pár minut zařídíte svůj vlastní profil, zvolíte název týmu, můžete zadat jména anebo přezdívky. Už jen při registraci si užijete spoustu smíchu. Podívejte se na názvy týmů loňských ročníků a pochopíte. Určitě zaklikněte zasílání newsletteru, protože díky jemu budete dostávat průběžné informace o dění a budete zařazeni do slosování o věcné ceny. Zaplatíte registrační poplatek, za který vám bude zasláno tričko, které se nosí samo. Je velmi příjemné na tělo, krásně barevně vyvedené s logem výzvy a přímo vybízí k seznamování. Již jen report triček šetří pohonné hmoty a emise, protože organizátoři je zasílají na jedno místo, které si týmoví hráči zvolí!
Doporučení: Před samotným startem si důkladně přečtěte FAQ a seznamte se s podmínkami báječné akce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku