Poznejte klid a vyrovnanost

Kdo chová akvarijní rybičky a vyznává tohoto koníčka, jistě nám dá zapravdu, že není nic klidnějšího, než se zabořit do křesla a pěkně v tichosti pozorovat tu plovoucí nádheru. Nejkrásnější je na ně pohled večer, když se stmívá a akvárium se začíná osvětlovat. Hraje to v něm všemi barvami a rybky brázdí své bydliště křížem krážem. Jakmile tam mají „prolézačky“, zelené rostliny všeho druhu a akváriu a jeho chovateli se daří, pak se jedná o skutečně uklidňující pohled.
Jsou známy případy, kdy i psychologové či psychiatři doporučují lidem s depresivními sklony anebo psychotickým onemocnění chov akvarijních rybiček.

dvě zlaté rybky plují

Působí totiž na vyrovnanost a vnitřní pohodu, kterou tito lidé zpravidla nemívají a za pomocí léků se jí učí nabývat. A barevné rybky k tomu mohou nemalou měrou přispět. Nehledě k tomu, že se vám také postarají o pěknou prácičku.
Nejdříve je třeba vybrat správné akvárium a prostudovat dostupné materiály, jaké druhy je nejlepší zakoupit, jak se o ně pak starat, tak, aby prospívaly a jak se vyvarovat začátečnických chyb. A těch je věru dost. Akvaristika je svým způsobem věda. Jednomu ryby prospívají, jinému chovateli, ačkoliv se o ně stará stejně, ba i pečlivěji, rybky umírají. Záleží na mnoha faktorech. Na tvrdosti vody, osvětlení, čistotě písku a vnitřního prostoru akvária, na správně zvolené teplotě, sjednocení chovu různorodých rybek.

mořská rybička Nemo

Důležité je nespěchat t a správně založit budoucí příbytek pro jejich příští obyvatele. Není možné hned druhý den do připraveného akvárka napuštěného vodou nechat vplout jejich majitele. Musíte vyčkat nejméně tři až čtyři týdny a rybičky nechat opatrně a pomalu přivykat novému prostředí. Než se spokojeně zaboříte do pohodlného křesla, abyste pozorovali jejich rej, budete si muset ještě pěknou chvilku počkat. Hlavně nic neuspěchejte a vyptejte se odborníků v akvaristice a dejte na jejich dobře míněné rady. Mají spoustu zkušeností a radí vám z vlastní zkušenosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku