Pořiďte si monitor na míru

O tom, že monitor je nezbytnou součástí každého stolního počítače i notebooku, asi není žádná pochybnost. Jen těžko si umíme představit tato zařízení bez obrazovky, na které se nám okamžitě zobrazí vše, co hledáme nebo píšeme. V současné době ale tyto komponenty nabízejí výrobci stále dokonalejší a někdy je docela problém se v nich vyznat a vybrat si ten pravý.

monitor

  • Mezi jednotlivými typy je totiž obrovský rozdíl.

    • Jiné požadavky bude mít hráč náročných počítačových her a jiné představy profesionální grafik.

Jestliže vybíráte monitor pro univerzální a v podstatě běžné užívání, které má vyhovovat celé rodině, pak je prvním předpokladem polohovatelnost. Platí to pochopitelně v rodinách, jejíž členové nejsou stejně vysocí. Za dobrou polohovatelnost si ale docela připlatíte.

Chraňte svůj zrak před modrým světlem

Dalším parametrem pro výběr je doba, kterou před obrazovkou trávíte. Je-li počítač vaším pracovním nástrojem, pak byste měli myslete na svůj zrak.
Výrobci proto nabízejí různé módy pro šetření zraku. Většinou se jedná o snížení vyzařování modrého světla. Modré světlo má totiž za následek nespavost poté, co jste u monitoru trávili večer.

moderní monitor

  • Nejznámějšími a nejpoužívanějšími módy jsou kupříkladu LOW BLUE, LIGHT, READING MODE.
  • Aktivací tohoto módu obrazovka počítače zežloutne a obraz není pro oči tak náročný a namáhavý.

Většina počítačů také disponuje možností úpravy jasu.

Monitory pro seniory

Současní výrobci myslí také na seniory, kteří se stále více dostávají do světa počítačů a internetu. Pro ně je nejvhodnější monitor s úhlopříčkou 27“. Vhodné je také FULL HD rozlišení. Tento efekt znamená, že se automaticky na obrazovce zvětší veškeré prvky a vše se stane přehlednější a dostupnější.

  • Není zapotřebí se obávat, že pro tento typ obrazovky budou muset sáhnout hluboko do kapsy.
  • Ceny v poslední době klesly na přijatelnou hodnotu.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku