Pohyb a zábava na čerstvém vzduch, to je PAINTBALL

Princip této hry spočívá ve vytvoření soutěžních družstev, které po sobě vzájemně střílí želatinovými náboji naplněnými barvou. Zasažený jedinec je tak označený, což je v podstatě zranění, a tedy vyloučení ze hry. Kapsle s barvou jsou většinou stříleny vzduchovými zbraněmi, které jsou vyrobené tak, že střílí na principu stlačeného vzduchu. Původně byla tato technologie určená pro označování stromů a zvířat na dálku.

běžící hráč

Tato bojová hra vznikla vlastně náhodou z jedné pře, kdy se obchodník s akciemi a spisovatel přeli o to, zda má dnešní obyvatel města šanci přežít v přírodě bez civilizačních vymožeností. Muži narazili v časopise na reklamu na malířskou pistolí, a tak se pomalu začal rýsovat paintball. Muži dali dohromady bojová družstva a hra byla na světě.
Tato sportovní hra s vojenským nádechem se hraje pro rekreaci, ale je to také seriózní sportovní záležitost, která má řadu organizovaných soutěží různých profesionálních úrovní. Paintballové technologie našly uplatnění i pro trénink vojenských a policejních složek.
Hraje se ve venkovním prostředí na různě velkých plochách a hřiště může být tvořeno přirozeným prostředím, nebo pro větší efektivitu opatřeno různými uměle vytvořenými překážkami, které slouží jako taktická ochrana hráčů.

hráči soustředění na hru

Cíl hry

Hra má celou řadu variant. Jde například o získání vlajky „nepřátelského týmu“, vyřazení všech soupeřů ze hry označením barvou, ovládnutí určitého území, dosažení určeného cíle atd. Právě díky mnoha způsobům hry lze hrát po různou dobu, od minut až po několik hodin, v extrémním případě i dnů. Pravidla této sportovní hry se většinou mírně liší podle oblastí a zemí, kde se hraje. Většinou jde ale o důraz na bezpečí a z toho důvodu mají hráči ochranné masky, upravené hlavně a dodržují základní pravidla hry.
Některé země mají určitá omezující pravidla pro provozování této hry. Například v Argentině je hra zakázaná dětem do 16 let a pro hraní od 16 do 18 let je potřeba svolení rodičů. Na Kypru má tuto hru pod dozorem policie a všechny zbraně musí být řádně zaregistrované. Hřiště potom musí dodržovat přísná pravidla. V Německu jde o hru pro hráče starší 18 let. Ve Velké Británii mají hru na starosti akreditované společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku