Nebohé podnikání

Jak je všeobecně známo, je soukromé podnikání v libovolném oboru něčím, co je tu hlavně pro pracovité a schopné lidi. Ti, kdo se do něj pouštějí, totiž mají naději na úspěch jedině tehdy, když mají co nabídnout, když si najdou nějakou tu skulinu na trhu, využijí příležitost a také akceptují nutnost pracovat obvykle více než je typické pro zaměstnance.

čas jsou peníze

Je tedy logické, že se v soukromém sektoru setkáme obvykle s lidmi, kteří něco skutečně umí a kteří jsou ochotni vzít za práci a podstupovat i určitá rizika, že ne vždy všechno vyjde tak, jak by si to člověk představoval. Čímž pochopitelně nehodlám urazit zaměstnance, kteří mohou být rovněž pracovití a schopní, jen se prostě do podnikání nepustili.
Soukromí podnikatelé vedou byznys takzvaně na vlastní triko. Nemají za sebou patrona jménem stát, který by je vytáhl z bryndy, kdyby se jim něco nepodařilo, jsou sami zodpovědní za svou existenci. A co je jim za to odměnou? Kromě nemalé svobody třeba i skutečnost, že si mohou vydělat klidně i neomezené peníze.
Podnikatelé mohou dosahovat značných zisků, a to proto, že nejsou svázaní tabulkovými platy, že o jejich ekonomické situaci nerozhoduje a neomezuje je stát.
Totiž to by byla teorie. Jenže ve skutečnosti stát podnikatele ovlivňuje, a to na každém kroku. A nejednou jim zasahuje do jejich byznysu dokonce natolik, že se člověk diví, že s tím ti podnikatelé neseknou a nenechají se raději u někoho zaměstnat, což by jim možná citelně zjednodušilo život.

peněženka z EU

I když se totiž nemohou soukromníci v podstatě v ničem na stát spoléhat, uzurpuje si stát nejedno privilegium, jak podnikatele ovlivnit a jak je potrápit či přímo podusit. Což vidíme zejména v dnešní době pomalu na každém kroku.
Když se tak dnes podíváme, jak macešsky se stát k soukromníkům chová, je vlastně s podivem, že mnozí podnikatelé doposud necitují Kelišku ze Slunce, sena, erotiky: „Já už bych se nejradši na to vyprdla. Du blejt.“


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku