Finance jsou důležité

Dokážete si představit fungování dnešního světa, tedy přinejmenším aspoň jeho trochu civilizované části, kdyby byl tento zbaven své finanční stránky? Nedokážete, že? A ani není divu, protože naše existence je už s financemi natolik propojena, že nebýt jich, jenom stěží bychom obstáli.
Finance splynuly s naším životem a staly se jeho neoddělitelnou součástí, staly se něčím, bez čeho se už prostě nikdo z lidí neobejde. Vše tu stojí a padá s tím, zda si vyděláme na živobytí a kolik finančních prostředků máme k dispozici. Plus je samozřejmé, že tu sehrává roli i to, jak si stojí měna, kterou vlastníme, a nakolik dokonale funguje trh, na kterém je tato používána.

peníze Jižní Afriky

Za šťastlivce lze v dnešní době považovat toho, kdo je dostatečně finančně zaopatřený, tedy toho, kdo má příjmy dostatečné aspoň na to, aby se jimi pokryly všechny nezbytné výdaje, aby se jimi zaplatilo za vše, co je potřeba financovat.
A to je také důvodem, proč se lidé obvykle angažují v oblasti výdělečné činnosti zvané práce. Bez práce totiž jak známo nejsou koláče. A nejenom koláče. Bez peněz není pomalu nic.
Pokud si člověk vydělává, dostává ony peníze za to, co udělal pro ostatní, a dostává úměrně tomu, za kolik se daly výsledky jeho výdělečné činnosti prodat. A proto má někdo logicky peněz více a někdo méně.

britské libry

Příjmy, jež člověk má, jsou tu pak k tomu, aby je člověk opět vynaložil, aby je někomu odevzdal výměnou za to, po čem touží, co potřebuje nebo chce mít. A ten, kdo je od něj získá, je smění obdobně s někým dalším. A tak pořád dokolečka.
Dokud jsou na trhu žádoucí peníze a dokud je něco, co si za ně chce člověk pořídit, je dobře, vše funguje tak, jak to fungovat má. A proto by se mělo v každé zemi usilovat o to, aby v tomto ohledu vše fungovalo co nejdokonaleji, aby byly finance ve skvělé kondici.
Mělo by tomu tak být, ale jak známo tomu tak nejednou není. A pak je jak známo zle. Protože peníze jsou na prvním místě. A běda, nejsou-li dokonalé, jde-li jenom o bezcenné papírky či kovová kolečka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku