Naučné hry pro vašeho psího mazlíčka

Máte doma čtyřnohého chlupatého mazlíčka, který touží po vaší pozornosti? Chcete, aby se při vašich hrách něčemu novému naučil a rozvinul si své psí schopnosti? Přetahování s uzlem pejska zabaví, ale ničemu novému se nepřiučí. Dnes vám představíme jednoduchou hru, která pejska zabaví, bude za svou snahu odměněn a přemýšlení ho unaví. Hru si může vyzkoušet každý. Stačí mít doma něco dobrého co pejskovi chutná. Například sušené masíčko. Pak už vám postačí váš byt nebo dům. Tuto hru můžete hrát venku i vevnitř. Venku to bude o něco složitější, neboť na psa budou působit vnější vlivy.

psí kamarád

Mi vám tuto hru nastíníme uvnitř v bytě. Pes bude při této hře rozvíjet své čichové buňky. Aniž by něco viděl. Nejprve to vyzkoušejte jen s jedním pamlskem. Pejska si posaďte na pelíšek a dejte mu povel. Zůstaň. Tak, aby pes zůstal na pelíšku a nešel za vámi. Bude to pro něj startovací místo. Ukažte mu, že v ruce máte něco dobrého. Dejte mu očichat zavřenou pěst s pamlskem. Pak se rozejděte volně po bytě a pamlsek položte na viditelné místo. Zezačátku pamlsek moc neschovávejte a zůstaňte psovi na očích. Pamlsek nechte ležet a vraťte se k pejskovi. Tomu pak dejte povel. Hledej. Správná reakce psa by měla být taková, že se za pamlskem rozběhne a sní ho. Vy ho za to kladně pochválíte a zase ho pošlete na start. Pak schování pamlsku zopakujte. Pokud je pes chápaví můžete ho schovat důkladněji.

poslušnost psa

Podle schopností psa pak můžete schovat na jednu hru více pamlsků. Nejprve schovávejte pouze v jedné místnosti, aby vás pes viděl. Pak vyzkoušejte schovat pamlsek v jiné místnosti, tak aby vás pes neviděl. Teprve pak to začíná být pro psa oříšek. Ten musí zapojit čenich, aby pochutinu našel. Když pes projeví o hru zájem, můžete ji opakovat několikrát za sebou. Pokud pes neví co dělat, zkuste ho povzbudit povelem. Hledej a ke schovanému pamlsku se přibližte. Pes půjde automaticky s vámi a může tak lépe zachytit stopu pamlsku. Hodně psů se spoléhá hlavně na zrak a je dobré u nich rozvinout i čichací schopnosti. U hry se zabavíte oba dva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku