Moderní hry

Asi i vy moc dobře víte, že dnešní hry jsou úplně jiné, než tomu bylo dříve. Již dávno dnešní děti nehrají takové hry, jaké jsme hrávali my dříve.
Dnešní hry jsou opravdu někde jinde.
Je ale potřeba rozlišovat hry reálné a virtuální.
Je velice pravděpodobné, že ve svém okolí máte nějaké dítě, které bez virtuálních her nedá ani ránu. Bohužel je něco takového skutečně smutné, protože takové dítě je schopné neskutečnou spoustu času hrát hry pouze ve světě virtuálním. Hry reálné danému dítěti s velkou pravděpodobností nic neříkají a to je rozhodně špatně.

děti a počítač

Je mnohem lepší, pokud můžete vzít kamarády na hřiště a zahrát si hry, které jsou skutečně zábavné.
Virtuální hry mohou škodit zdraví. Proč? Protože pokud u něčeho takového dané dítě stráví více hodin, než by bylo vhodné, může to mít vliv zejména na jeho zrak. Opravdu se právě zrak může něčím takovým poškodit. Něco takového je navíc poškozením nevratným.
Určitě by nebylo na škodu s vaším dítětem probrat, zda by nebylo vhodné počítačové hry omezit a to zejména kvůli jeho zdraví. Může se klidně stát, že vaše dítě bude rozumné a samo uzná, že dlouhé vysedávání není ideální, ale pokud něco takového neuzná, bude potřeba mu to vysvětlit tak, aby vše pochopilo.
Skutečně je mnohem lepší hrát sice starší hry, ale za to ve světě reálném a to se svými kamarády, než ve světě virtuálním.

hraní na počítači

Často navíc může člověk hrát s cizími lidmi a vaše dítě s daným člověk může udržovat kontakt. Nikdy nevíte, kdo se za daným profilem může skrývat. Může to být stejně starý chlapec, ale také klidně starší muž, který bude mít právě na vaše dítě spadeno. Něco takového byste si měli ohlídat.
Je určitě dobré být ve střehu. Jeden nikdy neví, s kým se jeho dítě dostane do kontaktu. Jeden nikdy neví, kdy může být zle.
Zkuste se nad něčím takovým zamyslet. Možná, že sami přijdete na to, že probrat něco takového s vaším dítětem opravdu nemusí být na škodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku