Bylinky okolo nás

Bylinky a jejich léčivé funkce. Znalosti našich bylinek, které rostou v našem okolí, by měl znát každý. Mají dlouholetou a trvající tradici, kterou si předávají babky kořenářky už velmi dlouho. Každá bylinka působí trochu na něco jiného. Pitím kvalitních a chuťově dobrých čajů může být vaším hobby. Prospěje vám to a ještě si skvěle pochutnáte.

čekanka

Volně v přírodě můžete najít Heřmánek, který má blahodárné účinky na tělo. Heřmánek je dobrý ve stresovém období a ve chvílích neklidu. Pomůže vám vyjasnit mysl a posiluje imunitu v nepříznivém počasí. Bojuje proti chřipce a nachlazení. Při špatném usínání vám pomůže a prohloubí váš spánek. Klidně se vyspíme bez probuzení. Můžete ho využít i na zlepšení pleťových problémů a kvalitnější strukturu vlasů. Čaj z heřmánku je světle žlutý a má intenzivní vůni.

Další volně rostoucí bylinkou je Čekanka. Má typické modré zbarvení a dřevnatou strukturu stonku. Čekanka je vhodná při hubnutí neboť obsahuje hodně vlákniny, která potlačí pocit hladu a chuti na sladké. Kromě vlákniny je bohatá i na antioxidanty, čímž podporuje imunitu. Má dobré antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomáhá u překyselení žaludku, pálení žáhy a trávení. Tlumí bolesti spojené s ledvinami a močovými cestami. Krásná modrá rostlina, kterou najdete běžně na loukách.

kopřiva

Další bylinkou, kterou všichni známe a v přírodě se jí vyhýbáme je Kopřiva. Když se jí v létě dotkneme holou rukou, většinou se spálíme a naskočí nám nepříjemné pupínky. Její chuť, bohatost vitamínů a výživové látky jsou hojné. Pomáhá při urologických problémech, při zvětšené prostatě, při správném užívání a má jedinečné účinky pro naši pleť a vlasy. Některé překvapí, že má povzbuzující účinky na libido. Kopřivu si pochvalují lidé s artritidou a dermatologickými problémy. Neváhejte a vyzkoušejte některé druhy bylinek, budete mile překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku