Kočky nebo psy

Milujete čtyřnohé mazlíčky a sami doma nějaké máte? Máte doma kamaráda s chlupatým kožíškem? Dáváte přednost kočkám nebo psům. V dnešní době je spousta lidí, co vlastní nějaké zvíře. Pro obyvatele jsou vítanými kamarády, společníky na dlouhé večery a přívětivé duše, které vás nesmírně milují. Vyjadřují nezkreslenou pravou lásku. Vždy, když dojdete domů, hned vás vítají. Jsou u vás, když se necítíte dobře i když jste zdraví. Neopustí vás ani v těch nejtěžších chvílích. Budou při vás stát vždy.

Rhodéský Ridgeback

Jaké přednosti mají kočky a jaké mají psi? Kočky jsou věčnými společníky už z dávné historie, kdy jsou symboly ve starém Egyptě. Stály po boku velkých panovníků a byli jim nablízku. Jsou věrnými druhy, kteří jsou součásti vaší domácnosti. Většina koček šlechtěných bývá ve vnitřních prostorách domu či bytu. Nebo můžete mít venkovní kočky, ale ty si většinou žijí svým vlastním životem a domů chodí jen pro potravu. Někdy ani to ne. Dokážou si stravu najít a ulovit. Kočky jsou přítulné, ale mohou být dosti náladové a zákeřné. Ne každá kočka má dobrou povahu.

Mainská mývalí kočka

Se psi je to jiné. Mohou být venku i vevnitř podle toho k čemu je máte určené. Mohou hlídat vaše obydlí nebo mohou být vašimi mazlíčky. V dnešní době je většina psů braná jako mazlíčci, kteří vám doma dělají společnost a jsou členy vaší rodiny. Zajišťují vám radost, zábavu a hobby. Málo který pes, je cvičený na to na co se hodí podle rodového druhu. Někteří psi jsou vedení pro myslivost a lov. Jejich služby se využívají u myslivců. Někteří mají schopnosti pro akrobatické dovednosti a využívají se pro agility, což je druh sportu. Jiní mohou být přiřazeny k různým povolání, jako jsou policisté, hasiči, záchranáři a další. Tito psi musí projít řádným výcvikem, který je řízen od jejich narození. Řádnou funkci pak plní vodící psy. Pomáhají svým majitelům, kteří jsou nějakým způsobem omezeni. Psi mají vyšší funkce než kočky a spousta lidí je k nim nakloněna. Ovšem ne všichni. I kočky mají své milovníky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku