E-mail je starší než internet

V současné době máme několik možností, jak komunikovat se světem nebo třeba jen se svými přáteli. Klasické ručně psané dopisy pomalu zanikají a my většinou vše řešíme internetovou cestou. Takovou možnost nabízí e-mail, který je nejen jednoduchý i pro málo zkušené uživatel internetu, ale také je rychlý a celkem spolehlivý.

email

  • Je pravda, že někdy se chybička vloudí a naše zpráva buď nedorazí vůbec anebo si najde jiného příjemce.
  • Ale to se stává i u klasické pošty.

V případě internetu a e-mailu bychom mohli parafrázovat známou otázku o slepici a vejci.

  • Co tedy bylo dřív?

    • Internet nebo e-mail?

Logicky by se nabízel pochopitelně internet. Je to ale omyl. První elektronická komunikace mezi dvěma uživateli se datuje už do roku 1965. Klasický e-mail, jak ho známe dnes, ale máme k dispozici až od roku 1996. V tomto roce zakoupila službu Hotmail firma Microsoft a pak už nestálo nic v cestě dalšímu vývoji, a hlavně masovému používání.

  • Mezi jednotlivými počítači, které jsou připojeny k internetu, se vyměňují zprávy prostřednictvím SIMPLE MAIL TRANSFER PROTOCOL a softwaru typu MTA.

Stačí si vytvořit e-mailovou adresu

K tomu, abychom mohli jednoduše a rychle odesílat a přijímat zprávy, si stačí nainstalovat program, který stahuje zprávy z poštovního serveru. Tímto programem je e-mailový klient. Každý uživatel, který chce tuto službu využívat, musí mít tedy založenu svou originální e-mailovou adresu. Ta je umístěna na internetovém serveru.

zavinč

  • Nejznámější servery, které nabízejí používání elektronické poštovní schránky zdarma, je Seznam.cz, Centrum.cz a Gmail.

Vytvoření nové e-mailové adresy může být v současnosti trochu problematické vzhledem k množství těchto adres. Někteří uživatelé internetových služeb si zakládají i několik adres.

  • Jediným řešením při snaze o založení nové e-mailové schránky je mnohdy velice dlouhé nebo krkolomné uživatelské jméno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku