Kdo by neznal auta?

Určitě už jste někdy nějaké motorové vozidlo viděli, určitě jste někdy aspoň zdálky zahlédli něco na dvou, čtyřech nebo klidně i ještě více kolech, co jezdí, vrčí a obvykle i kouří a páchne, tedy něco z oboru auto moto. A pokud se v dnešní době dá k tomu právě vyřčenému něco dodat, pak zřejmě to, že lze považovat za šťastlivce ty, kdo vídají podobná vozidla skutečně jenom zdálky. Ti, kdo žijí v místech s hustým provozem, potvrdí, že nejednou není vůbec o co stát, když je někdo s takovými vozidly dnes a denně v těsném kontaktu, když se mezi těmito musí proplétat, stát v kolonách a podobně.

vrak auta

Ale to neznamená, že by šlo v případě automobilismu výlučně o něco zavrženíhodného. I když má tento celou řadu negativních stránek, přináší lidstvu i spoustu toho dobrého. Vždyť kolik bychom toho museli jenom oželet, kdyby neexistovaly automobily, motocykly a podobná přibližovadla!

  • Bez tohoto typu dopravních prostředků bychom nemohli překonávat větší vzdálenosti a ta tam by tedy byla naděje dejme tomu na každodenní dojíždění za prací.
  • Bez motorových vozidel bychom nemohli jezdit na dovolenou do vzdálenějších destinací, a to ani tehdy, když to nezakazuje vládní opatření nutící nás setrvat ve vlastním okrese.
  • Bez automobilů by se jenom těžko distribuovaly výrobky a jiné zboží ze vzdálenějších končin a byli bychom tak omezeni téměř pouze na lokální zdroje.
  • Neměli bychom sanitky ani policejní vozy, takže by nám nikdo efektivně ani nepomáhal, ani nás netrestal.
  • Bez nákladních vozidel by se ani moc nestavělo, protože by trvalo celou věčnost, než by se na staveniště dostal všechen stavební materiál, taxikáři by se pak víc nadřeli, protože by museli přesedlat ze svých osobních aut na rikši.

auto veterán
Ovšem také by se nám ulevilo. Protože bychom nemuseli jezdit do servisů, platit povinné ručení, dálniční známky i pokuty, neměli bychom tolik oplétaček s policií.
A klesl by možná i počet znásilnění. Protože už by nedocházelo k poruchám někde v lesíku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku