Jak vybrat tu správnou

V podstatě by se dalo říct, že na trhu se pohybují dva konkurenti, kterými jsou Sony a Microsoft. Sony je známá s herní konzolí PlayStation a Microsoft s Xbox. Samozřejmě konzole obsahují různý hardware a dá se říci, že mezi sebou i dost konkurují. Pojďme se společně podívat na jejich nabídku.

dva hráči

  • PS 5 se na trhu objevuje ve dvou verzích, buď je s optickou 4K mechanikou nebo plně digitální. Ta je o poznání levnější a to již jen díky tomu, že je bez mechaniky. Avšak připlatit si je dobré, protože ten prožitek ze hry je daleko efektivnější. Moderní technologie je samozřejmě přínosnější i v plynulém chodu her a i aplikací. Pokud je součástí SSD disk, tak je to samozřejmě ideál, protože hry se načítají mnohem rychleji, než tomu bylo u PS 4. Na druhou stranu je většina her PS 4 kompatibilní s konzolí PS 5.
  • Xbox Series se nabízí ve dvou verzích X a S, ta je plně digitální a rozměrově o něco menší. Zde rozhodně nezklame výkonný procesor Zen 2, který umožňuje rychlé načítání her. Velmi zajímavý je 3D prostorový zvuk, který využívá pokročilé algoritmy. Není divu, že poté hra se stává jedinečným zážitkem po všech stránkách.

Hry, které vtáhnou do děje

Existuje mnoho různých žánrů a tak si každý může vybrat ten svůj. V nabídce jsou klidné logické hry, ale i akční nebo historické. Také stranou nezůstává závodní dráha a snad jen chybí ta vůně benzínu. Na chvíli se můžeme stát i mistrem v hokeji nebo fotbalu. Možností je skutečně více než dost.

herní konzole

Přenosné konzole

Cestovat a bez her? To skutečně není nutné. Cestovní herní konzole se v pohodě vejdou do batohu a mimochodem her se nabízí rovněž dostatek. Mezi kvalitní zástupce se řadí Nintendo Switch, která umožní hraní ve dvou hráčích, nechybí nabídka online her nebo dokonce připojení k televizoru či monitoru. Není to jediná přenosná konzola na trhu, ale již teď je jasné, na cestách se již nikdy nemusíme nudit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku