Jak se zachovat v případě ztráty služebního telefonu?

Využíváte k výkonu své profese služební telefon, notebook a třeba i automobil? Ztráta firemního auta je nepravděpodobná, ale telefon vám může z kapsy vypadnout bez vašeho vědomí a tašku s notebookem můžete omylem zapomenout na schůzce v kavárně. Jelikož jste ale za všechny služební věci, které jsou ve vašem vlastnictví, přijali odpovědnost, finanční ztrátu byste svému zaměstnavateli museli zaplatit ze svého. To je dáno zákonem. Co vám ale může v této situaci pomoci?

nexttech.cz_ergo_cz_uvodni

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Speciálně pro případy, kdy zaměstnanec omylem způsobí finanční ztrátu svému zaměstnavateli, existuje pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. To se vztahuje nejen na škody, které vzniknou přímo v místě výkonu zaměstnání, ale kryje i případné škody, které by vznikly na služebních cestách. Kromě pokrytí ceny ztraceného služebního telefonu a notebooku, se můžete například i připojistit pro škody způsobené při řízení motorového vozidla. To oceníte v případech, kdy řídíte služební vůz.

Limit pojistného plnění

Limity pojistného plnění se pohybují v řádech desítek tisíc, ale dají se nastavit až do stovek tisíc korun. Záleží pouze na vás a vaší domluvě s pojišťovnou. Tento limit se odvozuje z povahy vašeho zaměstnání a míry vaší odpovědnosti.

nexttech.cz_ergo_cz_01

Odpovědnost občana a zaměstnance

Při sjednávání pojištění odpovědnosti existují dvě varianty:

  1. odpovědnost pro občany, kterou využijete v každodenním životě,
  2. odpovědnost pro zaměstnance.

Výhodou pojištění odpovědnosti občana je to, že ať omylem způsobíte škodu sousedovi či poškodíte vypůjčenou věc od vašeho kamaráda, pojišťovna škodu nahradí. A zaměstnanecká odpovědnost vás bude krýt ve vašem zaměstnání.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu určitě neberte na lehkou váhu a s jeho sjednáním neváhejte. Jeho úkolem je totiž hlavně chránit hlavně vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku