Jak investovat do diamantů nebo jiných drahých předmětů

Výnosy z drahých kamenů jsou v období posledních dvaceti let poměrně stabilní. Tyto investice mají jednu nespornou výhodu. Jsou lehce přepravitelné, protože mají malou velikost. Jsou také ceněné na celém světě.
Jde o bezpečná aktiva, bez vazeb na měny a bez problémů s jejich správou. Co je na světě cennější
než diamant.
Odborníci z investičních poraden doporučují z volného kapitálu investovat do drahých kamenů 10-50 % volného kapitálu na dobu minimálně 5 let.

diamanty a rubín

Kde si diamanty obstarat

Nákup diamantů je relativně snadný a bezpečný, pokud se obrátíte na zprostředkovatele s prokázanou spolehlivostí. Jsou v nich ale velké rozdíly, a proto potřebujete ke každému kamenu certifikaci. Tu vydává v různých zemích k tomu určený institut. Je také nutné vědět, že ne všechny broušené diamanty jsou vhodné jako investice. Pokud tedy chcete diamanty pro investování, musíte poptávat naprosto konkrétně investiční diamanty a oslovit specialisty.

Malý základ vědomostí o kvalitě diamantů

Diamant má 4 kritéria, podle kterých se stanovuje jeho cena.
Je to:
• barva
• jasnost
• řez
• váha
Pokud jde o barvu, mohou existovat různé odstíny od běžně žluté až po vzácně fialové a modré. Klasifikace se provádí podle stupnice, která začíná hodnotou „D“. Tam patří modré a výjimečně bílé kameny. Na opačné straně stupnice je „Z“.
Úroveň čistoty se stanoví podle množství nedokonalostí diamantu.
Pokud jde o řez, jde o provedení, které co nejdokonaleji odráží a lomí světlo. Kvalitu řezu umí ocenit zkušený odborník na zpracování drahých kamenů.
Váha kamene se uvádí v karátech. 1 karát je asi 0,2 gramů.

drahé kameny

Charakteristika investičních diamantů

Investiční diamant má specifické vlastnosti. Pokud jde o barvu, ta by měla mít hodnotu „I“ a lepší. To odpovídá bílé s mírnými odlesky. Takový diamant by měl mít tu nejlepší čistotu – tedy bez chyb uvnitř kamene. Řez by měl být velmi dobrý. Pokud jde o váhu, tak nejsnadněji obchodovatelné jsou ty kameny, které mají váhu 0,45 – 1,75 karátů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku