Investice do obrazů a uměleckých děl

Takovým druhem investice máte možnost zhodnotit své finance a uspokojit estetické cítění. Je ale potřeba věnovat pozornost tomu, co se kupuje a od koho.

Investice do umění

Umělecké předměty jsou pro investice zajímavé, protože se v průběhu času zhodnocují. Jsou také dobře prodejné, protože poptávka po kvalitních uměleckých předmětech je velká. Vzácná díla se dostávají do prodeje jen výjimečně, a proto je třeba se o obor zajímat a mít trpělivost.
S díly od neznámých autorů představuje investice vždy určité riziko, protože takové předměty mohou být určitý čas hodnotné a za čas je jejich cena nestálá a střídavě klesá a stoupá. Proto jsou tyto předměty vhodné spíše jako střednědobé a dlouhodobé investice. A samozřejmě jsou taková díla vhodná pro samotnou estetickou hodnotu a uspokojení, které přináší.

starý obraz

Opatrnost

Ti, kdo investují do umění, musí postupovat opatrně. Úskalí v tomto oboru je mnoho. Žijeme v době velice kvalitně zhotovovaných padělků. Některé jsou téměř dokonalé a podvod umí odhalit jen velice úzká skupina odborníků. Určitě se vyplatí přizvat si k zamyšlenému nákupu uměleckého předmětu odborníka, a to i na aukci v akreditovaném aukčním domě se zaměřením na umělecké předměty. Největší podíl uměleckých děl tvoří obrazy, sochy, tisky a fotky.

Moderní umění

Ve sběratelství a investování se prosazuje i moderní umění, a to hlavně mezi mladšími generacemi, protože je cenově výrazně dostupnější.

socha dívky

Aukce uměleckých děl

Nejlepším místem na nákup uměleckých děl jsou specializované aukce v tomto sektoru, které se konají v aukčních domech a jsou vždy velmi oblíbené u investorů. Ceny uměleckých děl jsou různé a pohybují se od několika tisíc po miliony. Za ty nejcennější díla jako je Picasso nebo Rubens se platí v milionech Eur.
Na internetu existují specializované portály, které mají archiv uměleckých děl vydražených po celém světě.
Nezapomeňte si v případě investice sjednat na zakoupené umělecké dílo pojištění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku