Finance jsou nezbytností

I když by se to někomu nemuselo na první pohled zdát, jsou peníze v dnešním světě naprostou nezbytností, protože ovlivňují vlastně naprosto vše, co si jenom dokážeme představit. Ať už bychom hledali sebeusilovněji, sotva by se nám podařilo najít něco, za co nebo v souvislosti s čím se nevynakládají nebo naopak neinkasují nějaké peníze.

české koruny

Financejsou něčím, na čem stojí náš svět, a kdyby jich nebylo, co by fungovalo i nadále? Nadále by snad už jen vycházelo a zapadalo slunce, ale jinak bychom toho už vskutku moc neměli. Kdybychom si potřebovali pořídit něco, co bychom si neuměli sami zhotovit nebo s někým za něco směnit, měli bychom smůlu, kdybychom chtěli využít nejrůznějších služeb ze strany ostatních lidí, nebylo by nám přáno, a ani my bychom neposkytovali nic ostatním, protože bychom z toho nic neměli.
A tak je jednoznačně dobře, že svět financí existuje. Že existují peníze, a to nejedna měna, a že existuje trh, na kterém se takové finanční prostředky dají uplatnit, vydělat i utratit.

bankovky v peněžence

A je pochopitelné, že čím více peněz máme my lidé k dispozici a čím kvalitnější měnu vlastníme, tím lépe. Protože nadbytek je vždy příjemná věc, na rozdíl od nedostatku. A abychom si takový dostatek financí mohli užívat, musíme se činit. Tedy musíme mimo jiné i chodit někam do práce, která je nejtradičnějším a nejlogičtějším zdrojem peněz. Protože prací vytváříme hodnoty, jež lidská společnost využívá, a kdyby těchto nebylo, nebylo by zapotřebí ani financí, za které by si nebylo co pořídit.
A tak zkrátka pracujeme, abychom si i my na nějaké ty finance přišli. I když jich za to nejednou nedostaneme tolik, kolik bychom si představovali a přáli. Ale i to už k financím neodmyslitelně patří. Protože kdybychom měli všichni hromady peněz, měli bychom tu inflaci, jež by ony finance poškodila, ba klidně i znehodnotila. A to není žádoucí. Protože co by nám bez hodnotné měny zbylo? Možná jenom oči pro pláč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku