Finance jsou nezbytnost

Jistě nikdo z vás nepochybuje o tom, že jsou finance tím, co hýbe dnešním světem. Kamkoliv se totiž jenom kdokoliv z nás podívá, všude se to tu více a tu méně točí právě kolem nich. Baví se o nich i páni, i kmáni, touží po nich mladí stejně jako staří, bohatí stejně jako ti sociálně nejslabší, muži i ženy, fyzické i právnické osoby, různé instituce, státy… Prostě kdekdo. A to plným právem a naprosto pochopitelně. Protože ten, kdo má peníze, si může dopřát pomalu cokoliv, co si jenom usmyslí, zatímco ten, komu finance chybí, si rozhodně nemůže pochvalovat.

eura padesátky

A kolik toho jenom my lidé dokážeme udělat, abychom je také měli, a sice v co největším množství! Děláme kvůli nim kdeco, a to jak počiny chvályhodné, tak i ty, za které bychom se měli stydět, respektive za něž nás potrestají a dost možná i zavřou, když nám na to přijdou.
A proč to všechno? Přece proto, abychom si následně za takové vlastněné finanční prostředky kupovali to, co potřebujeme nebo aspoň chceme mít. V tom je role peněz naprosto nezastupitelná.
Ovšem je nasnadě, že nám takové finance nejednou také chybí. Protože se tyto netisknou jako na běžícím pásu, aby je neznehodnotila nezvladatelná inflace, a tak musí zákonitě platit, že čím víc jich má jeden, tím méně jich může mít ten druhý. A tak nás provází i neustále se rozevírající pomyslné nůžky mezi bohatými a chudými, tudíž tu máme bohaté i chudé lidi, ba i neméně rozdílné státy a kontinenty.

brazilské peníze

A co se s tím dá dělat? Vlastně nic moc. V rámci některých zemí se sice finance prostřednictvím státu přerozdělují tak, aby ti movitější neměli moc, zatímco ti chudí nic, ale to se nesetkává zrovna s porozuměním, a to ani ze strany těch obíraných, ani těch obdarovávaných. Protože se těm prvním nelíbí, že musí doplácet na ty druhé, a ti druzí jsou pro změnu často nespokojeni s tím, že nemají dost. Ale tak už to prostě bývá. A nemůže tomu ani být jinak. Protože kdyby ti, kdo si umí vydělat, dostávali stejně nebo dokonce ještě méně než přerozdělováním podporovaní sociálně slabí, přišli by lidé o motivaci k práci a vydělávání si. A pak by byl s našimi financemi amen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku