Délka sezení u počítačových her

Děti a mládež
Nejčastější skupinou, které se u tohoto druhů her řeší jsou děti, protože ty jako moderní generace na nich mnohdy tráví dost času. Bohužel v extrémních případech se může tvořit i závislost, kdy dítě má stále chuť hrát a tráví u počítače klidně celé hodiny každý den a závisí mu na nic mnohem více než na reálném světě. Rozhodně svému dítěti hraní nezakazujte, protože v rozumné míře má naopak pozitivní účinky a je důležité, aby se lidé již od mala seznamovali s moderními technologiemi, protože ty mají v dnešním světě obrovský význam a potenciál.

klávesnice a joystic

S dítětem je dobré začít řešit hry už od mala, protože je mnoho aplikací a her, jež jsou určeny právě pro ty nejmenší, aby rozvíjeli jejich paměť, myšlení a další důležité věci. V pozdějším věku si potomek bude pravděpodobně vybírat hry sám, protože každého baví něco jiného. Zde je dobré se alespoň trochu zajímat, protože takové brutální hry nejsou pro nejmladší skupinu lidí vhodné.

herní konzole

Stanovte si pravidla
Pro dobrý vztah s potomek je obecně důležitá komunikace a vzájemná důvěra, což by se rozhodně nemělo podceňovat. Aby zároveň mělo hraní nějaký řad a nějak negativně nezasahovalo do života dítěte, tak je na místě stanovit si nějaká pravidla. První takové klasické, ale za to důležité je, aby byla hotová práce a až potom může být zábava, což v praxi znamená třeba splnit povinnosti a udělat domácí úkoly. Nejrizikovější skupina bývají děti na základní škole, protože ty mají přes den dost času, který se dá různé využít. Sedět několik hodin u her není moc zdravé, a proto stanovte potomkovi určitý limit, kdy záleží na jeho věku a dalších faktorech. O víkendech a prázdninách jej můžete klidně o trochu navýšit, aby se odreagoval od běžných starostí. Pokud chcete mít jistotu, že nehraje třeba po tají v noci, tak se dá snadno nastavit rodičovská kontrola, kdy má účet omezené některé funkce a může být používán jen stanovenou dobu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku