Trávení času na internetu

Práce a škola
Do virtuálního světa se přesunulo opravdu mnoho věcí, protože umožňuje velmi rychlé spojení mezi zařízeními i lidmi. Dnes už má připojení opravdu masivní počet lidí, protože nám usnadňuje život a klasické balíčky nestojí moc peněz. Rozhodně se doma vyplatí mít tento typ připojení, protože třeba při studiu jej opravdu využijeme vzhledem k obrovské užitkové hodnotě, mezi kterou patří i hledání informací. Nespočet lidí požívá internet a výpočetní techniku v zaměstnání, protože umožňuje například velmi rychlou a snadnou komunikaci. Využití nemá hranice, a proto je to rozhodně dobrý sluha, který se dá klidně zužitkovat k vydělávání peněz a dalším nám prospěšným činnostem. Rozhodně je to skvělý zdroj zábavy, kdy za ni nemusíme ani platit. Klasickým příkladem je sledování filmů, kdy jej máme hezky online a nemusíme na něj nikam chodit či kupovat CD disky. Na druhou stranu není dobré i něj sedět celý den.

znázornění Wi-Fi

Všeho moc škodí
Když máme zaměstnání právě s elektronikou a internetem, tak je pochopitelné, že na něm strávíme klidně dost hodin každý pracovní den. Ovšem když přijedeme domů, tak není dobré být zase celou dobu ve virtuálním prostředí. Často je to diskutováno u dětí a mládeže, protože tu můžeme často vidět s mobilem v ruce. Velký vliv mají rodiče, kdy je dobré dítěti říct o všech možných rizicích, protože v online prostředí je jich hodně a nachází se tu pro ně nevhodný obsah.

sociální média

Dále je tu riziko kyberšikany, protože i děti se k sobě mnohdy nechovají hezky. Proto je dobré stavit si s potomek určitá pravidla, aby mu internet pomáhal a neškodil. Je totiž mnohem lepší jít s kamarády ven a užít si s nimi třeba odpoledne. Také se zajímejte o to, co Vaše děti vlastně na internetu dělají, abyste měli alespoň nějaký přehled, ale zároveň jim nechte určité soukromí. Nevhodné stránky jim můžete pro jistotu rovnou ve vyhledávačích zablokovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku