Čas strávený s dětmi

Možná nevíte, jak společné chvíle strávit, aby byly efektivní a všichni si tento čas dostatečně užili. Přitom stačí skutečně velmi málo. Podle věku najít odpovídající hry a zapojit je do nich. Má to samozřejmě kladné stránky.

děti kreslí

  • Při společných hrách jste jednoduše spolu a budují se tak dobré rodinné vztahy.
  • Společně se zabavíte a budete dlouho vzpomínat na tyto chvíle.
  • Děti se postupně rozvíjí, přemýšlí, tvoří, zkrátka v nich budete budovat silnou osobnost. Intelektuální i duševní rozvoj se dá rozvíjet jak při venkovních hrách, tak v místnosti při společenských aktivitách.
  • Velmi dobře si procvičují paměť a to se jim ve škole ani v životě nikdy neztratí.
  • Trénují se v dovednosti, zručnosti a rovněž se učí vyhrát, ale i prohrát.
  • Děti se učí pracovat se svými emocemi.

Jaké máme druhy her?

Existuje skutečně mnoho různých variant a především rozhodující bude věk dítěte. Nicméně některé verze her se dají hrát v každém věku.
Deskové hry – naleznou zalíbení v každé věkové kategorii. Starší děti již mohou u některých her zapojit rozum a zvolit různou taktiku, jak zvítězit.
Karetní hry – v současné době je široká nabídka. Jedná se o rychlejší verzi, která je ale dostatečně zábavná a častokrát i naučná. Tyto hry jsou naprosto ideální na cesty nebo do přírody, protože nezaberou tolik místa v zavazadle.

lego

Cestovní hry – na chvíli se zdržíme na cestách a je pravdou, že výrobce nelení a tak si lze vzít s sebou i různé deskové hry, které jsou magnetické, čímž figurky dostatečně drží na hrací ploše.
Vzdělávací hry – jsou velmi zajímavé, protože děti se učí o přírodě, vesmíru či jiných životních směrech. Hrou tak získávají do paměti správné odpovědi a ty jim pomáhají růst a rozvíjet se.
Stavebnice – nejčastější a nejrozšířenější je v tomto případě lego, ze kterého se dá vytvořit prakticky všechno. Jen to chce šikovné prstíky a trochu zapojit myšlení, co a jak propojit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku