Proč se nám po setmění stěhuje lépe

Někteří lidé při objednávce stěhovací firmy pro stěhování celého bytu či rodinného domu spoléhají na to, že akce proběhne mimo obvyklou pracovní dobu, tedy mimo dopolední a brzké odpolední hodiny. Sází raději na podvečer, večer, pozdní večer či dokonce noc, anebo velmi brzkou ranní hodinu. V této době se totiž stěhuje lépe a my vám vysvětlíme či alespoň naznačíme, proč tomu tak je.

balení věcí do krabic

Klesá provoz téměř na nulu – čím menší silniční provoz, tím menší pravděpodobnost dopravní nehody a také zácpy na silnicích. Tato jasná logika je jedním z důvodů, proč stěhování přesunout mimo dopravní špičku na večer, noc nebo brzké ranní hodiny.

Odpadá stres – nejvíce stresových hormonů se do krevního oběhu uvolňuje především v dopoledních hodinách. Je to dáno mimo jiné i tím, že je organismus připravený vyvíjet maximální tvůrčí či pracovní činnost. Pokud jsou hormony v rovnováze, působí povzbudivě, a je to v pořádku, ovšem při stěhování v Děčíně jde spíše o psychický tlak a fyzický nápor, máme v hlavě spoustu věcí, na nic nesmíme zapomenout a to vše ještě umocňuje „blázinec kolem“, který bývá v městských ulicích hlavně dopoledne a krátce po poledni.

stěhování bytu

Blázinec působí na psychiku – v předchozím odstavci jsme naznačili, že všude kolem se v průběhu dopoledne i odpoledne odehrává značný spěch a shon. Lidé jsou pracovně vytíženi, mnozí jsou vystresovaní a stres pak přenáší na své okolí, a spěch na ulici nikterak nepřispívá ke klidu a pohodě. Ke stěhování potřebujeme klid a pohodu, „jako sůl“, potřebujeme hlavně my sami zklidnit, nikoli aby nás vnější prostředí ještě motivovalo k většímu a většímu shonu. Proto, když začnete se stěhováním až pozdě večer nebo velmi brzy ráno, kdy lidé spí nebo se k spánku chystají, budete vnímat spíše uklidnění, budete se na práci lépe soustředit a také ji pravděpodobně odvedete lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku