Proč děti tak rády hrají počítačové hry

Není pochyb o tom, že technologie jdou neustále kupředu. A to se netýká pouze těch užitkových, jako jsou automobily, mobilní telefony či různí pomocníci pro domácnost. Velkým vývojem prochází i počítačové hry.
 
A právě ty částečně společnost rozdělují. Někteří je mají rádi, jiní je svým dětem zakazují, neboť by si na nich mohly vytvořit závislost, případně by je mohly odvádět například od učení.

šachovnice s figurkami
 
Avšak ať už se rodiče cítí jakkoliv, není pochyb o tom, že děti všeho věku počítačové hry milují. Umožňují jim totiž ponořit se do zcela jiného světa, podobně jako například knihy či v nejnovější době filmy a seriály. Je zde však jeden podstatný rozdíl: zatímco u knih jsou pouzí pozorovatelé, u počítačových her jsou aktéry příběhu.
 
Nelze se tedy divit, že nejen dítě rádo unikne z reality každodenního života a stane se například krotitelem draků, rytířem či jakoukoliv jinou postavou.
 
Na to samozřejmě není nic špatného. Každý z nás, i dospělý, potřebuje alespoň občas na chvilku uniknout do světa fantazie a nabrat zde síly, případně i načerpat inspiraci. A je jasné, že zvláště děti budou tento svět preferovat před tím reálným.
 
To se dá pochopit, ovšem měli bychom si dát pozor, aby pro ten fantazijní nezačalo zanedbávat ten skutečný. Je tedy dobré nastavit pravidla, jako například že si nejprve udělá domácí úkoly a splní všechny povinnosti, a pak může jít hrát, případně že u hry může strávit pouze určitou dobu.

hra v kostky
 
I tak je však potřeba děti hlídat, zvláště pokud hrají internetové hry. Ty totiž občas pro odemknutí určité dovednosti či předmětu vyžadují zaplacení skutečnými penězi, a pokud hraje na mobilu, kde máte uložené své platební údaje, může tato částka lehce narůst.
 
Jinak však není důvod, proč svého potomka nenechat v rozumné míře hrát. Věřte, že mu to jen prospěje. A navíc se přitom může zdokonalit v angličtině, což se mu rozhodně bude v budoucnu hodit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku