Papírový svět

Některé záliby jsou natolik výjimečné, že je mohou provozovat pouze lidé, kteří na to mají dispozice. Například sbírat známky nebo mince může v podstatě každý. Stačí jen, aby ho to bavilo. Jedním z koníčků, který rozhodně není pro každého, je lepení modelů.

modelování z papíru

  • Asi každý z nás v dětském věku slepil nějaký model autíčka nebo si vyrobil panorama.
  • Inspirací i pomocníkem v tom byl známý a dříve velice oblíbený časopis ABC.

Málokdo ale u této záliby zůstal i v dospělém věku. Prostě jsme buď ztratili trpělivost anebo se nám nechtělo skončit u jednoduchých modelů a na složitější nemáme ruce. Proto je obdivuhodné, pokud někdo dokáže vytvořit třeba i celé papírové město podle skutečnosti. V tom případě si totiž většinou musí vytvořit i vlastní návrh.

Možností, jak vyzkoušet svou šikovnost, je celá řada

Pokud se chcete dopracovat až k takové dokonalosti a nechybí vám nadšení, trpělivost, čas a šikovnost, pak můžete začít trénovat na papírových modelech hradů a zámků. Výrobci jich nabízejí skutečně nepřeberně v různých náročnostech.

modelování

  • Složit například krásný zámeček Červená Lhota, je jistě obdivuhodné, ale umíte si představit takový bavorský Neuschwanstein?

V některých případech hrady nebo zámky už ve skutečnosti neexistují a modely jsou vytvořeny podle dobových kreseb nebo plánů. Přesto bývají vytvořeny se všemi detaily a jejich sestavitelé si právě na těchto detailech zvláště zakládají. Všechno prostě musí být naprosto dokonalé. Příznivci papírového modelářství také pořádají různé soutěže, které jsou přínosné nejen pro ostřílené bardy, ale také pro naprosté nováčky. Ti se tu mohou dozvědět nové informace a najít inspiraci k další práci. A také se zde dají sehnat zajímavé nápady třeba i na netradiční modely.

  • Na soutěžích a výstavách se zkrátka dozvíte, že z papíru se dá vyrobit opravdu všechno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku