Online svět nejen slouží

Žijeme ve světě, který je značnou měrou ovlivněn existencí internetu. To, co nám tato síť nabízí, užíváme nejednou denně, a to třeba i více než hojně, protože nám zde může být poskytnuto třeba i to, co ve svém reálném světě postrádáme. Internet je místem, které nás může informovat, které nám může pomáhat tu s tím a tu s oním, můžeme přes něj kontaktovat ostatní i být sami kontaktováni, a to prakticky bez ohledu na to, kde ve světě se naše protějšky nacházejí. Prostě je skutečností, že žijeme přinejmenším nepatrnou část svého života i online.

notebook na stole

Ovšem internet – jak se dávno ví – není jenom skvělým pomocníkem. Tento může i škodit, i ničit, a to bez ohledu na to, že jde jen o virtuální, tedy fyzicky neexistující svět. A to proto, že za vším, co na internetu potkáme, vězí člověk. A lidé jsou jak známo všelijací.
A tak se tu třeba dozvíme to, co chceme nebo i vysloveně potřebujeme vědět. Ovšem bohužel se nám tu nedostává jenom čisté pravdy. Nejednou se nám tu předkládají tu neúmyslné a tu třeba i zlem motivované lži, které nás mohou poškozovat nebo námi mohou manipulovat tak, jak si to kdesi kdosi přeje.
Na internetu můžeme nacházet skvělé nabídky, jež nám mohou prospívat. Ale také jsou tu nabídky, na které doplatíme, jimiž si chce někdo polepšit na náš pomyslný nebo i skutečný účet.

silueta u počítače

Ti, kdo nás na internetu potkávají, mohou být i těmi, kým skutečně jsou, i někým docela jiným, protože není lepší místo, kde se skrýt za cizí tvář a cizí zkreslené údaje, než je právě toto.
Jsou tu tedy ti, kdo nám mohou prospívat, ale i ti, kdo nám chtějí škodit. Někdy s cílem tím něčeho dosáhnout, někdy ale třeba i jen tak pro zábavu.
A proto bychom měli být určitě ve střehu, kdykoliv jsme online. Měli bychom brát všechno s rezervou, nad vším přemýšlet. Protože ani zde není všechno zlato, co se třpytí. A klidně i pouhé jediné kliknutí nás dělí od průšvihu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku