Minigolf: záliba na celý život

Začněte hrát třeba zábavný minigolf. Nevyžaduje takové zkušenosti jako klasický golf, nemusíte jezdit daleko na některá z veřejných hřišť a kupovat drahé sportovní vybavení. Minigolf je mnohem přístupnější pro lidi, kteří si spolu chtějí užít volný čas a pobavit se. Nemusíte se zajímat o snobské zásady, které jsou spojené s hrou golfu.

hřiště minigolfu

Co je minigolf

Jde vlastně o hru vycházející z golfu, ale je to hra v menším měřítku a určitě zábavná i pro děti.
Minigolf vznikl v začátcích dvacátého století ve Spojených státech amerických a jeho cílem bylo zpřístupnit tuto hru širokým vrstvám lidí. Proto hřiště vznikala ve veřejných parcích a zahradách.

Rozšíření hry

Minigolf se rychle rozšířil do celého světa a také se zdokonaloval. Překážky pro míček se staly pro tuto hru stěžejní a celá hrací plocha se změnila v přehlídku různých překážek. Také se zdokonalil povrch herní plochy, aby se po ní míček co nejlépe pohyboval.

Pestrost hry

Už v třicátých letech se minigolf stal v celém světě vyhledávanou atrakcí pro děti i dospělé. Designéři se předháněli, kdo dokáže vyrobit zajímavější překážku a vymyslet klikatější a nápaditější cestu pro golfový míček. Originalita se cení i dnes. Tak můžete potkat překážky z pneumatik, trubek, žlabů atd.
Kromě variability prostředí a jedinečnosti překážek (rampy, bludiště), amatérský minigolf nemá daná pravidla ohledně počtu jamek, a tak je na designérovi, jak hřiště zrealizuje.
Nemusíte kupovat ani drahé golfové hole, pro celou hru si vystačíte s jednou, která umožňuje přísné odpaly na krátkou vzdálenost.

dítě na hřišti

Minigolf pro profesionály

Minigolf je díky své oblíbenosti i profesionálním sportem. Ten má samozřejmě jasná pravidla (vymezená hrací plocha s šířkou 80 cm a délkou 550 cm pro jednu jamku). Hřiště má 18 jamek a překážky nemají žádné pohyblivé části. Hru zaštítila Světová minigolfová federace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku